logo

کمبود لوازم خانگی نداریم/ رکود بازار شب عید ناشی از ضعف قدرت خرید مردم

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان لوازم خانگی خبر داد: گشایشی در تولید محصولات لوازم خانگی ایجاد شده و خوشبختانه هیچ کمبودی در تولید این محصولات نداریم.

فاطمه اکبرخانی؛ حبیب اله انصاری درخصوص وضعیت بازار شب عید لوازم خانگی اظهار کرد: قدرت تولید و کیفیت لوازم خانگی در کشور بالا است، اما با توجه به این که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده شاهد رکود بازار در روز‌های نزدیک به عید هستیم.

انصاری با تاکید بر این که گرانفروشی از سمت تولیدکنندگان نیست، تصریح کرد: قیمت‌ها بالا نیست و تولیدکنندگان به عمد قیمت را بالا نمی‌برند بلکه طی چند ماه گذشته قیمت مواد اولیه تولید و هزینه ثبت سفارش واردات افزایش پیدا کرده و متعاقبا روی هزینه تمام شده تولید اثر گذاشته است.

وی ادامه داد: ما امروز گرانفروشی در بخش لوازم خانگی نداریم و تولیدکنندگان با حداقل سود محصولاتشان را می‌فروشند. حتی تولیدکننده‌ای سراغ دارم که محصولاتش را صرفا برای حفظ گردش مالی با همان قیمت تمام شده می‌فروشد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان لوازم خانگی درباره آینده این بازار بیان کرد: قیمت یک محصول تابع عوامل تشکیل دهنده آن است؛ بنابراین اگر سال آینده قیمت هریک از مواد اولیه تولید از جمله مس و فولاد کاهش پیدا کند شاهد ارزان شدن قیمت لوازم خانگی هستیم و بالعکس.

انصاری اضافه کرد: بر این اساس قیمت و میزان تولید محصولات لوازم خانگی در سال آینده قابل پیش‌بینی نیست و عده‌ای که در این خصوص اظهار نظر می‌کنند هدفشان جودادن به بازار است.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ