گران ترین قوری‌های جهان کدامند؟

قوری یکی از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه بوده که از گذشته تاکنون در مدل ها و سایزهای مختلفی ساخته شده است. این وسیله کاربردی در سراسر جهان شناخته شده است و افرادی مدل های مختلف آن را در قیمت های مختلف ساخته اند.

در ادامه به گرانترین قوری های موجود در جهان پرداخته شده است.

The Egoist

این قوری در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده و با ارزش ترین قوری جهان شناخته شده است. The Egoist توسط یک میلیاردر بریتانیایی ساخته شده و با ۱٫۶۵۸ الماس و ۳۸۶ یاقوت تزئین شده است.

قیمت: ۳ میلیون دلار

قوری Pair of Famille Rose Melon

این یک جفت قوری در قرن ۱۸ ساخته شد و در یک حراج در ماه مه ۲۰۱۱ یه یک فرد ناشناس فروخته شد. این یک جفت قوری بیش از ۶ برابر قیمت تخمینی خود فروخته شده اند.

قیمت: ۲٫۱۸ دلار

قوری ۱۹۴۸ Yixing Zisha

این قوری چوبی در سال ۱۹۴۸ ساخته شده و با نوشته های خوشنویسی حکاکی شده است. قوری مذکور در حراج چین در ماه مه ۲۰۱۰ توسط یک هنرمند خریداری شده است.

قیمت: ۲ میلیون دلار

قوری ماریانا برنت

قوری ماریانا برنت در دسامبر ۲۰۱۴ به یک موزه خصوصی در آمریکا فروخته شده است.

قیمت: ۳۶۱٫۰۰۰ دلار

ست قوری Carved Ruby dragon

این ست دارای ۱۶ تکه بوده که با نقش و نگارهای طلای ۱۸ عیار تزئین شده است.

قیمت: ۲۱۹٫۶۰۰ دلار

 

قوری قهوه ساز – قوری چای ساز – قوری اسپر سوساز – coffeepot – teapot

قوری یا در فارسی افغانستان چاینَک  ظرفی است لوله‌دار که برای دم کردن چای و دیگر نوشیدنی‌های گیاهی به کار می‌رود. معمولاً قوری‌ها یک در اصلی دارند که از بالا باز شده و از طریق این در، چای خشک یا چای کیسه‌ای و آب جوش به قوری افزوده می‌شود. علاوه بر آن قوری‌ها دارای دسته‌ای برای در در کنار و یک لوله برای ریختن چای هستند. بعضی از قوری‌ها دارای یک سوراخ کوچک برای تنظیم فشار هوا و خروج بخار در قسمت فوقانی خود می‌باشند.

قوری‌ها احتمالاً منشأ چینی داشته‌اند و از این کشور به سراسر جهان راه یافته‌اند.  در سال ۱۶۱۰، بازرگانان هلندی برای نخستین بار قوری‌هایی را با خود از چین به اروپا برده‌اند؛ ولی از فراگیر شدن چای در ایران به دست کاشف‌السلطنه بیش از یکصد سال نمی‌گذرد. با پیشرفت تکنولوژی و آمدن چای ساز قهوه ساز و اسپرسوساز ، قوری های تخصصی چای ساز و قوری قهوه ساز و قوری اسپرسوساز وارد بازار شدند . این دستگاه ها توسط برندهای معتبری چون فلر ، تفال ، دلونگی ، بوش ، متئو و …تولید می شوند

قطعه بانک بورس انواع قوری چای ساز ، قوری قهوه ساز و قوری اسپرسوساز می باشد

۰۲۱۴۴۲۶۹۶۴۰ – ۰۹۰۳۲۸۰۱۴۵۶

دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات