اجزای جاروبرقی

الف ) اجزاء الکتریکی :

 • موتور­ مهمترین قسمت الکتریکی جارو برقی را موتور آن تشکیل می دهد که از نوع یونیورسال است.موتور های یونیورسال را در مبحث موتور های الکتریکی از فهرست لوازم برقی بطور کامل شرح داده ایم لذا از تکرار مجدد آن مطالب صرفنظر می شود
 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

 • ­ مدار های الکتریکی و الکترونیکی در جارو برقی ها ­ ساده ترین نوع مدار الکتریکی جارو برقی کلید (معمولا” دو حالته ) روشن و خاموش و همچنین لامپ (در بعضی موارد ) می باشد. کلید ها از نوع فشاری بوده و سر راه فاز یا نول اصلی مدار قرار می گیرند. لامپ خبر در اکثر جارو ها با اتصال کابل جارو به پریز برق روشن شده و بیانگر آمادگی دستگاه جهت آغاز به کار است. در بعضی از جارو های برقی٬علاوه بر کلید اصلی تعبیه شده بر روی بدنه ٬ کلید دیگری نیز بر روی لوله مکنده وجود دارد که عمل روشن و خاموش نمودن دستگاه را از همان نقطه میسر می سازد.
 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

  جارو های مذکور در واقع مجهز به ترانس ایزوله هستند. ترانس ایزوله یک رله مغناطیسی است که از سیم پیچ با اهم بالا به منظور ایجاد میدان مغناطیسی جهت جذب اهرم کلید استفاده نموده و علاوه بر اهرم از هسته فلزی و کلید متصل به اهرم تشکیل شده است.با وصل کلید روی دسته جارو ٬ مدار رله بسته شده واز آن جریان می گذرد. عبور جریان در رله میدان مغناطیسی لازم جهت جذب اهرم را فراهم می آورد. ­ کلید ترانس ایزوله٬ تیغه های قوی جهت عبور فاز اصلی مدار را داراست از اینرو با بسته شدن کلید٬ فاز به موتور رسیده واز آنجا که نول قبلا” به موتور داده شده بود شروع به کار می کند. هر گاه کلید روی لوله مکنده بحالت قطع در آید٬

 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

 • مغناطیس رله قطع شده و فشار یک فنر٬کلید رله را بحالت باز در خواهد آورد و موتور خاموش می شود استفاده از ترانس ایزوله دو حسن را تواما” در بر خواهد داشت. اولا” از آنجا که اهم سیم پیچ رله بالاست٬ ولتاژ موجود روی کلید تعبیه شده در لوله مکنده بسیار پایین است واحتمال برق گرفتگی در حال کار با جارو شدیدا” کاهش می یابد. ثانیا”پایین بودن ولتاژ کلید رله این امکان را بوجود می آورد که از سیم های نازک تری برای ایجاد ارتباط مابین کلید و رله استفاده شود. اگر ولتاژ تا به این حد پایین نبود ٬ اجبارا” قطر سیم رابط افزایش می یافت و عبور سیم رابط با قطر بالا از جداره های لوله خرطومی جارو٬ از انعطاف آن می کاست ودر آن حالت کار با لوله مکنده قدری مشکل می شد.
 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

  دا از محاسن مذکور وجود کلید بر روی لوله مکنده کار با جارو را آسانتر می سازد زیرا برای قطع و راه اندازی جارو وقت کمتری در حال کار صرف خواهد شد. درمدار الکتریکی جاروی اجنرال دیده می شود . در این مدل برای قطع و وصل موتور دو کلید وجود دارد . کلید اول بر روی بدنه قرار گرفته و کلید دوم روی لوله مکنده تعبیه شده است. علاوه بر قطعات مذکور در بعضی از جارو ها مانند الکترولوکس از کلید های فشاری مخصوص (میکروسوئیچ ) استفاده شده که اگر قطعات بدنه (در پوش پشت موتور ) و یا بدنه مخصوص موتور یا بدنه مربوط به جمع آوری زباله درست بسته نشوند٬

 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

  این کلید ها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع است (جارو روشن نمی شود. ) . در بعضی مدل های دیگر سر راه موتور از فیوز حرارتی (اورلود ) استفاده شده که با پر شدن کیسه زباله و به تبع آن افزایش جریان موتور ٬ این قطعه تحریک شده و موتور را خاموش می کند. اگر زباله ها خالی نشوند٬چند لحظه بعد از روشن شدن موتور ٬ خاموش شدن خودکار آن تکرار می گردد. همچنین در بعضی از جارو ها یک مدار الکترونیکی تنظیم کننده دستی ولتاژ کار موتور (دیمر ) نیز در نظر گرفته شده که بتوسط گردش ولوم این مدار می توان موتور را در توان های مختلف بکار گرفت.

ب) ­ اجزاء مکانیکی :

 • بدنه دستگاه ­ شکل ظاهری قطعات مکانیکی جارو ها بر عکس قسمت الکتریکی از تنوع بسیار زیادی برخور دار است. به طوری که هر سازنده بر حسب طراحی خاص خود ٬ساختمان خارجی دستگاه را می سازد.در ضمن هدف سازندگان این نوع وسیله این است که تا حد امکان تولیدشان از نظر ظاهری با محصولات کارخانه های مشابه متفاوت باشد ٬در نتیجه نمی توان یک استاندارد واحد برای قسمت مکانیکی این وسیله اتخاذ کرده وبه عنوان مسئله تعمیر و نگهداری مطرح ساخت. بنابراین یک نمونه را انتخاب کرده و به عنوان الگو مورد بر رسی قرار می دهیم.
 • لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

  بدنه دستگاه جارو برقی معمولا” از دو قسمت اساسی تشکیل می شود : یک قسمت در بر گیرنده موتور ٬کلید٬سیم جمع کن٬ لامپ خبر و احتمالا” مدار الکتریکی کنترل دور موتور.و قسمت دیگر جایگاه قرار گیری کیسه زباله است.این دو قسمت توسط یک قفل و ضامن باز کننده از یکدیگر جدا می گردد. و مابین دو قسمت از فیلتر های مخصوص استفاده می شود تا هوای مکیده شده توسط جارو قبل از ورود به محفظه موتور از وجود ذرات غبار پاک گردد.

جاروبرقی وسیله‌ای است که به وسیلهٔ مکش، کثافات و گرد و غبار را جمع‌آوری می‌کند. بعضی از جاروبرقی‌ها نیز به وسیله آب کار می‌کنند. اولین جاروبرقی توسط شخصی به نام آیوز مک‌گافی اختراع گردید و در ۸ ژوئن ۱۸۶۹ این اختراع در آمریکا به ثبت رسید. با وجود این، برخی بر این باورند که سازندهٔ این دستگاه فردی آمریکایی به‌نام دنیل هس می‌باشد.

فروش لوازم یدکی جاروبرقی

خرید قطعات جاروبرقی

بورس لوازم جاروبرقی

انواع پاکت جاروبرقی

لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید