تهیه سس با مخلوط کن مولینکس

تهیه سس با مخلوط کن مولینکس

مخلوط کن مولینکس

سس قارچ یکی از انواع سس های خوشمزه بین المللی است که معمولا به همراه غذاهایی مثل استیک گوشت، استیک مرغ و … سرو می شود.

مواد لازم:

قارچ۳۰۰  گرم

خامه۳۰۰گرم

شیر۱لیوان

پودر سیر۲  قاشق مربا خوری

پیاز۲عدد

آب لیمو ترش۲قاشق غذاخوری

کره ۵۰گرم

ماست چکیده۲قاشق غذا خوری

نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

طرز تهیه:

باید پوست اضافی روی قارچ ها را جدا کنیم، سپس قارچ ها را به خوبی می شوییم و کنار می گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود و خشک شوند. پس از اینکه قارچ ها خشک شدند آنها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و در یک کاسه مناسب می ریزیم.

در ادامه برای طعم دار شدن قارچ ها، آب لیمو ترش را به همراه مقدار نمک و فلفل سیاه و کمی آب به قارچ ها اضافه می کنیم. قارچ ها را با دست به خوبی زیر و رو می کنیم تا مواد طعم دهنده به تمام نقاط قارچ ها برسد. پس از اینکه مواد را خوب مخلوط کردیم کاسه را به مدت ۳۰دقیقه کنار می گذاریم تا قارچ ها طعم بگیرند. پس از گذشت این زمان یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل تابه قرار می دهیم تا ذوب شود. در این مرحله پیازها را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و در کره تفت می دهیم تا نرم و شفاف شوند. آب اضافی موجود در کاسه قارچ ها را دور می ریزیم و قارچ ها را به تابه اضافه می کنیم. قارچ ها خوب تفت می دهیم تا آب بیندازند.

حالا ماست را به همراه نصف خامه مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند سپس شیر را کم کم اضافه می کنیم تا سس به غلظت دلخواهمان برسد. سپس مخلوط قارچ و پیاز را داخل مخلوط کن مولینکس بریزید و کاملا له کنید. در ادامه مخلوط شیر، ماست و خامه را به قارچ اضافه می کنیم و مجددا” با مخلوط کن مولینکس خوب مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. در پایان مقداری پودر سیر، نمک و فلفل سیاه به سس اضافه می کنیم.

پس از اینکه سس تقریبا آماده شد باقیمانده خامه را نیز اضافه می کنیم و با دیگر مواد مخلوط می کنیم تا غلظت سس بیشتر شود. در آخر سس را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم. از این سس در کنار انواع غذاها می توانید استفاده کنید.

خرید قطعات و لوازم یدکی مولینکس

جهت خرید لوازم یدکی و قطعات مخلوط کن مولینکس از قطعه بانک کلیک کنید

هوم اپلیانس مرکز تخصصی تعمیرات مولینکس در تهران