مقایسه فرایر با ایرفرایر

خوراکی های سرخ شده در استخر روغن اشباع شده، ایست قلبی، کالری بسیار بالا و مشکلات تغذیه را به همراه دارد . ولی با ورود سرخ کن ActiFry تفال و Airfryer فیلیپس، مفهوم خوراکی های ناسالم سرخ شده دگرگون شد. این سرخ کن ها با فراهم آوردن رنگ طلایی قهوه ای، بدون استفاده از روغن، طعم لذیذ و سلامتی را در کنار هم گذاشته است.

قطعات سرخ کن بدون روغن اکتی

مقایسه تکنولوژی سرخ کن های اکتی فرایر با ایرفرایر

اکتی فرای ActiFry از تکنولوژی Heat Pulse برای سرخ کردن استفاده می کند. تابه اکتی فرای با روکشی از جنس سرامیک نچسب پوشیده شده است . در طرف مقابل آن ایرفرایر Airfryer قرار دارد که از تکنولوژی Rapid Air برای سرخ کردن استفاده می کند تا پوسته ای ترد و سخاری با درونی نرم و لطیف تحویل دهد. درون سبد آن نیز نچسب است.

برنده کیست؟ بر روی کاغذ هر یک از سرخ کن ها دارای ویژگی خاصی هستند، ولی بدون در نظر گرفتن اصطلاحات فنی هر دو دستگاه از روش یکسان دمیدن هوای گرم با درجه حرارت بسیار بالا برای پخت،استفاده می کند.

قطعات سرخ کن بدون روغن اکتی

سرخ کن – fry

سرخ کردن نوعی روش پخت است که در آن موادغذایی در انواع روغن خوراکی پخته می‌شوند. روش سرخ کردن به تمدن مصر و حدود ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد بر می‌گردد. برخی کیک‌ها را نیز به این شیوه تهیه می‌کنند.

با توجه به آنکــه سرخ کردن مواد غذایی، سالم محسوب نمی‌شود و ممکن که طعم خوبی نیز نداشته باشد،یرخی برندهای سرخ کن دستگاه خود را طوری درست می کنند که به طور غیر منتظره‌ای طعم خوشمزه‌ای به غذا می‌دهند و با دستیابی به دمای پخت موردنظر با سرعت خیلی زیاد، قادر به جلوگیری از پخت و جذب بیش از حــد روغن توسط موادغذایی شده‌اند.

قطعه بانک بورسلوازم یدکی سرخ کن می باشد