مرکز تعمیرات تخصصی جاروبرقی کجاست ؟

مرکز تعمیرات تخصصی جاروبرقی کجاست ؟

تعمیر جاروبرقی در مجموعه تعمیر لوازم برقی خانگی هوم اپلیانس با استفاده از بروزترین متد روز دنیا با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان و گارانتی رسمی ۹۰ روزه رسمی انجام می‌شود و همانگونه مطلع هستید، جاروبرقی یک وسیله تخصصی است و تعمیر آن نیاز به تخصص کافی دارد و به همین دلیل در صورت مشاهده خرابی جاروبرقی، بهتر است به تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید تا از طریق تیم تکنسین مجرب با دانش تعمیرات جاروبرقی، مشکلات شما را رفع نمایند. ما در هوم اپلیانس با کادری مجرب و متخصص تعمیرات جاروبرقی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستیم.

رویه تعمیر جاروبرقی

برخلاف باور هر یک از ما، جاروبرقی نیز به عنوان یک وسیله کاملا کاربردی و مصرفی دارای یک رویه به‌خصوص جهت تعمیرات است که اگر طبق این رویه به جلو پیش بروید، به احتمال خیلی زیاد مشکلی برای دستگاه شما پیش نخواهد آمد و می توانید همانند روز اول از دستگاه خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر این رویه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد، ممکن است نیازی به خرید و تعویض قطعات جاروبرقی نداشته باشید که در ادامه به‌صورت قدم به قدم با آن آشنا خواهید شد.

 

اولین گامی که در این زمینه وجود دارد و باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که دستگاه را به مرکز تخصصی تعمیرات منتقل کنید تا توسط تکنسین مجرب و با تجربه عیب یابی شود. منظور از عیب یابی این است که با مراجعه به تعمیر جاروبرقی و یا مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی، پیش از آنکه هر گونه تعمیری برای دستگاه شما صورت گیرد، در ابتدا مشکل دستگاه شما به‌صورت اصولی شناسایی خواهد شد که برای شناسایی این مشکلات نیز تکنسین مجرب از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا استفاده می کند.

از این رو با شناسایی دقیق مشکل دستگاه، تکنسین می تواند خیلی سریع و ساده با تعمیرات تخصصی مشکل دستگاه را تعمیر کند.

تعمیرگاه مرکزی و معتبر تعمیر جاروبرقی

ما در هوم اپلیانس به عنوان تعمیرگاه مرکزی و مرکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی، با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان آماده ارائه خدمات تعمیرات جاروبرقی به شما عزیزان هستیم. اما منظور از خدمات تخصصی تعمیرات چیست؟ منظور ما از خدمات تخصصی این است که در ابتدا بدون آنکه هر گونه تعمیراتی بر روی جاروبرقی شما صورت گیرد، در ابتدا دستگاه شما توسط تعمیرکار جاروبرقی که دارای بیش از ۵ سال سابقه تخصصی در این زمینه می باشد مورد عیب یابی دقیق و قطعه به قطعه قرار می گیرد.

 

پس از آنکه عیب یابی دقیق صورت گرفت، مشکل دستگاه شما به‌صورت دقیق تشخیص داده خواهد شد و هیچ حدس و گمانی در خصوص خرابی وجود نخواهد داشت. با این وجود بدون نیاز به تعویض قطعات و با استفاده از تعمیرات تخصصی مشکل دستگاه شما توسط تکنسین های ما تعمیر خواهد شد. از این رو اگر مایل هستید تا دستگاه شما به‌صورت اصولی تعمیر شود، می توانید با استفاده از شماره مرکزی با پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم به شما عزیزان صورت گیرد.

توجه داشته باشید که تیم پشتیبانی هوم اپلیانس همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان است تا مشکل دستگاه شما یکبار برای همیشه تعمیر شود و نیازی به خرید جاروبرقی جدید نداشته باشید.

خدمات و سرویس های تعمیرگاه  مرکزی تعمیر جاروبرقی

ما در هوم اپلیانس تمام خدماتی که مختص جاروبرقی است و ممکن است شما عزیزان به آن نیاز داشته باشید را به‌صورت تخصصی و بدون هر گونه محدودیتی انجام می دهیم. از این رو تمام سرویس هایی که در زمینه جاروبرقی وجود دارند توسط شعب تعمیراتی ما در شرق و غرب تهران به‌صورت تخصصی انجام می شوند. لازم به ذکر است که تمام سرویس هایی که ما به شما ارائه می دهیم فقط و فقط توسط تکنسین های مجرب و باتجربه انجام می دهیم تا مشکل شما به‌صورت کاملا تخصصی تعمیر شود!

ما در هوم اپلیانس با بیش از ۳۰ سال سابقه مستمر تعمیرات تمام تلاش خود را کرده ایم تا با کمترین هزینه ممکن بهترین خدمات را ارائه دهیم تا مشکل شما مشتریان گرامی برای همیشه رفع شود و نیازی به خرید جاروبرقی جدید و یا حتی تعویض قطعات معیوب نداشته باشید؛ از این رو ما در شرایط فعلی همراه شما عزیزان هستیم تا به‌صورت اصولی مشکل شما را رفع کنیم. همچنین از مهم ترین خدماتی که ما به‌صورت تخصصی به شما ارائه می دهیم می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. تعمیرات تخصصی موتور جاروبرقی.
 2. تعمیرات تخصصی برد جاروبرقی.
 3. رفع مشکل مکش جاروبرقی.
 4. تعمیر داغ شدن جاروبرقی.
 5. تعمیر اتصالات جاروبرقی.

فرایند تعمیر جاروبرقی توسط تعمیرکاران متخصص هوم اپلیانس

پروسه و فرآیند تعمیر جاروبرقی شما عزیزان در هوم اپلیانس به نحوی طراحی شده است که هم در کمترین حالت ممکن به پاسخ سؤال خود برسید و هم اینکه با پرداخت کمترین هزینه بتوانید همانند روز اول از دستگاه خود استفاده کنید؛ این در حالی است که احتمالا تعمیر جاروبرقی در مراکز دیگر ممکن است کمی زمانبر و پیچیده باشد. با این وجود در ادامه این گزارش از هوم اپلیانس شما را به‌صورت کامل با این پروسه آشنا خواهیم ساخت تا بتوانید به بهترین حالت ممکن مشکل دستگاه خود را در شعب تعمیراتی ما رفع کنید.

 

پس از آنکه عیب یابی دقیق صورت گرفت، مشکل دستگاه به همراه هزینه تعمیر آن براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه برآورد و سپس به شما اعلام خواهد شد و در صورت تائید شما، این تعمیرات صورت خواهند گرفت.

تعمیر جاروبرقی در تهران

ما در مجموعه هوم اپلیانس برای سهولت دسترسی شما عزیزان به مراکز تعمیر جاروبرقی در تهران، دو شعبه در شرق و غرب تهران اختصاص داده ایم که بصورت حضوری می‌توانید به شعب مدنظر خود مراجعه کنید و از این طریق، مشکل شما رفع شود. همچنین اگر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری ندارید، ما پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما اختصاص داده ایم که در صورت هماهنگی با تیم پشتیبانی، پیک به محل سکونت شما اعزام خواهد شد تا دستگاه را جهت تعمیر در مجموعه هوم اپلیانس منتقل کند.

 

نکات مهم در رویه تعمیرات جاروبرقی

نکات مهمی در رویه تعمیرات جاروبرقی وجود دارند که شما عزیزان باید از این موضوع مطلع باشید تا با مراجعه به سایر مراکز تعمیراتی، هزینه اضافی از شما بات تعمیرات درخواست نشود؛ چرا که معمولا با مراجعه به مراکز غیرمجاز و بی تجربه، علیرغم اینکه مشکل شما برطرف نمی شود، بلکه قطعاتی را هم که سالم هستند و هیچ مشکلی ندارند را به عنوان قطعه سوخته به شما اعلام می کنند تا هزینه مازاد از شما دریافت نمایند که متأسفانه این موضوع در مراکز غیرمجاز به میزان قابل توجهی دیده شده است.

 

با این وجود اولین نکته ای که باید برای تعمیرات جاروبرقی به آن توجه وجیژه داشته باشید این است که آیا مرکزی که مراجعه کرده اید دارای اصالت است یا خیر؟ اگر مرکزی که به آن مراجعه نموده اید دارای اصالت تعمیرات می باشد و زیر نظر اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی کار می کند، می توانید به آن اعتماد کنید. در رویه تعمیرات جاروبرقی نیز تکنسین باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مشکل دستگاه را تعمیر کند؛ این در حالی است که پیش از تعمیرات، عیب یابی دقیق و کاملا تخصصی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که پروسه عیب یابی جاروبرقی در هوم اپلیانس توسط تکنسین های مجرب با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما عزیزان به‌صورت کاملا رایگان صورت می گیرد.

مزیت های تعمیر جاروبرقی مرکزی هوم اپلیانس

بدون شک اگر به شعب تعمیراتی هوم اپلیانس جهت خصوص تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید، مزایایی به شما عزیزان تعلق خواهد گرفت که این مزایا تضمین کننده خدمات ما به شما عزیزان هستند. لازم به ذکر است که تمام مزایای تعلق گرفته به شما عزیزان در تمام شعب هوم اپلیانس یکسان هستند و هیچ تفاوتی ندارند. منظور از مزایا در مراکز غیرمجاز معمولا این است که دستگاه شما وقتی به دست شما رسید فقط سالم باشد! اما اینگونه نیست و ما مزایایی را برای شما در نظر گرفته ایم که می توانید از آنها خیلی ساده استفاده کنید.

ما در هوم اپلیانس همانگونه که گفته شد، خدمات تعمیر جاروبرقی را با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا و به وسیله تکنسین های تعمیرکار جاروبرقی که حداقل ۵ سال سابقه تخصصی در این زمینه هستند تعمیرات تخصصی می کنیم تا مشکل دستگاه یکبار برای همیشه تعمیر شود. همچنین پیش از آنکه دستگاه در شعب تعمیراتی ما تعمیر شود، تکنسین تعمیرات جاروبرقی بصورت رایگان دستگاه را در حضور شما عیب یابی می کند تا مشکل دستگاه بصورت دقیق مورد شناسایی قرار گیرد و نیازی به تعویض قطعه نداشته باشید.

ما در هوم اپلیانس به شما عزیزان بابت تمامی خدماتی که ارائه می دهیم گارانتی خدمات می دهیم تا اگر مشکلی در بخش تعمیر شده به احتمال ۱% رخ داد، بصورت رایگان تعمیر خواهد شد.

تعمیر جاروبرقی با گارانتی بی قید و شرط

بدون شک با مراجعه به هر مرکز مجاز و غیر مجازی که در نزدیک شما عزیزان هستند، قطعا خدمات تعمیر جاروبرقی پذیرش خواهد شد و با هر هزینه ای نیز تعمیر می شود؛ این در حالی است که با مراجعه به برخی از مراکز تعمیراتی ممکن است هزینه ای برابر با خرید یک دستگاه جاروبرقی جدید پرداخت کنید که قطعا این هزینه برای شما عزیزان به صرفه نخواهد بود و نمی توانید به بهترین نتیجه ممکن از طریق تعمیرات برسید. اما یک شاخصه بسیار مهم، گارانتی می باشد!

متأسفانه با مراجعه به مراکز غیر مجاز که صرفا تجربه دریافت هزینه های نجومی دارند، علیرغم اینکه تعداد زیادی از قطعات جاروبرقی را سوخته اعلام می کنند و شما باید برای تعمیر یک قطعه ساده که باعث خرابی دستگاه بوده، هزینه خرید یک جاروبرقی جدید را پرداخت کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم به مراکز غیرمجاز جهت تعمیرات مراجعه نکنید تا مشکل شما گسترش پیدا نکند! این در حالی است که ما در هوم اپلیانس به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی، تمامی خدمات را با ۹۰ روز گارانتی رسمی شرکتی انجام می دهیم.

تعمیر جاروبرقی با قطعات ۱۰۰% اورجینال

نکته بسیار مهمی که در زمینه تعمیرات تخصصی جاروبرقی شما عزیزان در هوم اپلیانس وجود دارد این است ما به همراه تکنسین های باتجربه قطعات معیوب را بصورت تخصصی و اختصاصی تعمیر می کنیم و در ازای هر یک از تعمیراتی که انجام می دهیم، ۹۰ روز گارانتی تعمیرات به شما تعلق می گیرد که خیالتان از تعمیرات تخصصی مجموعه هوم اپلیانس راحت باشد و با خیالی آسوده دستگاه خود را به ما بسپارید. اما اگر در حین عیب یابی جاروبرقی، تکنسین با قطعه معیوبی روبرو شود که تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیست، اطلاع خواهد داد که قطعه x از جاروبرقی قابل تعمیر نیست.

 

برای مثال اگر قسمتی از برد جاروبرقی ذوب و سیاه شده باشد، آیا امکان برش این قسمت وجود دارد؟ آیا می توان برد سوخته و آتش گرفته شده را تعمیر کرد؟ قطعا پاسخ این سوال خیر می باشد و ناچار به تعویض برد خواهید بود. از این رو اگر چنین مشکلی تشخیص داده شد، جای نگرانی وجود ندارد چرا که با تعویض قطعه می توان آنرا رفع کرد. اما درخصوص تعویض قطعه یک مشکل وجود دارد که متاسفانه برخی از تعمیرگاه های غیرمجاز، با جایگزین کردن قطعه نامرغوب، هزینه قطعه اورجینال را از شما عزیزان دریافت می کنند.

اما ما در هوم اپلیانس تمامی قطعاتی که بصورت جایگزین بر روی جاروبرقی شما نصب می کنیم، بصورت ۱۰۰% اورجینال هستند و براساس مدل و برند جاروبرقی شما بصورت وارداتی هستند.

مهمترین اقدامات در زمینه تعمیر جاروبرقی

مهم ترین اقدامات در زمینه تعمیر جاروبرقی شما عزیزان که توسط مجموعه هوم اپلیانس انجام می شوند، شامل مواردی هستند که صحت و سلامت دستگاه را پس از تحویل آن به شما تضمین می کنند! ما در ازای تمام خدمات تعمیری که انجام می دهیم، گارانتی و تضمین ۹۰ روزه به همراه یک هفته مهلت تست رایگان ارائه می دهیم که این مورد صرفا یکی از خدمات تخصصی هوم اپلیانس به شما عزیزان می باشد. از این رو اگر مایل هستید تا دستگاه شما با گارانتی تعمیر شود، می توانید به شعب ما مراجعه کنید.

همچنین لازم به ذکر است که یکی دیگر از اقدام مهم ما برای تعمیرات تخصصی جاروبرقی این است که مشکلات جاروبرقی شما توسط ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما بصورت دقیق شناسایی و عیب یابی می شوند و پس از آنکه این پروسه شکل گرفت، تعمیرات تخصصی برای شما عزیزان آغاز می شود تا مشکل دستگاه شما برای همیشه رفع گردد. زمانی جاروبرقی خراب شما همانند روز اول کار خواهد کرد که مشکل آن توسط تکنسین مجرب بصورت تخصصی تعمیر شود!

اما اگر به مراکز غیرمجاز مراجعه کنید، بدون آنکه مشکل دستگاه برطرف شود، شاید تا یک یا دو هفته بتوانید بدون هر گونه مشکلی از آن استفاده کنید، اما پس از گذشت یک بازه زمانی مجددا خراب خواهد شد و نمی توانید بصورت اصولی از آن استفاده کنید.

دلایل نیاز به تعمیر جاروبرقی

امروزه به دلیل نوسان شدید ارز، قیمت جاروبرقی های وارداتی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و به همین دلیل امکان خرید یک جاروبرقی جدید با قیمت های کنونی هر چند برای برخی کار ساده ای باشد، اما می تواند به بودجه آسیب وارد کند و این در حالی است که مشکل دستگاه شما ممکن است با قیمت ۱/۲۰ جاروبرقی که مایل به خرید آن هستید، برطرف شود! از این رو اگر مایل به خرید یک جاروبرقی با قیمت ۲۰ میلیون تومان هستید، بهتر است این جوانب را نیز در نظر داشته باشید.

ما در هوم اپلیانس به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی همواره سعی و تلاش خود را کرده ایم تا با مدیریت هزینه ها و اعلام هزینه براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه، مشکل دستگاه شما را با کمترین هزینه ممکن تعمیر کنیم که در طی گذشت ۳۰ سال اخیر دائما تلاش کرده ایم تا رضایت مشتریان خود را جلب کنیم.

اما گاهی اوقات ممکن است قیمت جاروبرقی قدیمی شما عزیزان حدودا ۲ میلیون تومان باشد و با خرابی گسترده ای که برای آن رخ داده، شاید نزدیک به ۱ میلیون تومان هزینه تعمیرات آن باشد که ما این موضوع را همواره با مشتریان مطرح می کنیم و ارزش اقتصادی تعمیرات نسبت به قیمت دستگاه را اعلام می کنیم تا طبق نظر شما مشتریان خدمات صورت گیرد یا خیر؟! بدون شک معمولا در این مواقع ارزش تعمیرات وجود ندارد و این شما عزیزان هستید که باید تعیین کنید.

چرا تعمیر جاروبرقی را به متخصصان هوم اپلیانس بسپاریم؟

هوم اپلیانس به به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز تعمیراتی در استان تهران با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان، سعی کرده است تا با وجه تمایز زیادی نسبت به سایر مراکز تعمیراتی به مشتریان در این خصوص خدمات ارائه کند. ما در مجموعه هوم اپلیانس همواره سعی کرده ایم تا با تعمیرات تخصصی، مشکل دستگاه مشتریان را یکبار برای همیشه رفع کنیم و دیگر نه نیازی به خرید جاروبرقی داشته باشید و نه نیازی به تعمیرات مجدد! با این وجود ما همه جوره آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان هستیم.

 

دلایلی که شما می توانید دستگاه خود را با خیالی آسوده به تکنسین های ما در هوم اپلیانس بسپارید عبارتند از:

 1. اعلام هزینه تعمیرات براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
 2. تعمیرات تخصصی قطعات آسیب دیده.
 3. تعمیرات تخصصی توسط ابزارهای تعمیراتی روز دنیا.
 4. عیب یابی رایگان جاروبرقی در حضور شما توسط تکنسین.
 5. ارائه گارانتی ۹۰ روزه بابت تمامی خدمات.
 6. استفاده از قطعات وارداتی و اورجینال.

مراحل درخواست تعمیرکار از تعمیرگاه جاروبرقی هوم اپلیانس

اگر جاروبرقی شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده است و مایل هستید تا توسط متخصصان و کارشناسان مجرب هوم اپلیانس مورد عیب یابی تخصصی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد، می توانید از طریق شماره تماس مرکزی با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم به شما صورت گیرد. لازم به ذکر است که با توضیحات بیشتر و دقیق تر مشکل دستگاه به تیم پشتیبانی ما، می توانید این مشکل را خیلی ساده در مجموعه ما در کمترین بازه زمانی رفع کنید.

 

نحوه تماس با تعمیرات جاروبرقی در تهران

اگر مایل به تماس با تعمیرات جاروبرقی در تهران هستید، می توانید از طریق شماره های مندرج بر روی کارت گارانتی دستگاه خود اقدام نمایید؛ بدین معنا که اگر کارت گارانتی دستگاه را که توسط فروشنده دستگاه به شما داده شده است را بررسی کنید، شماره تماس و آدرس تعمیرات جاروبرقی در تهران را مشاهده کنید که با تماس می توانید این مشکل را خیلی ساده از طریق خدمات پس از فروش جاروبرقی بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه تعمیرات، تعمیر نمایید.

لازم به ذکر است که پیش از تماس با گارانتی تعمیرات جاروبرقی باید چند دقیقه وقت بگذارید و کارت گارانتی دستگاه را بصورت دقیق بررسی کنید؛ چرا که اگر کارت گارانتی شما عزیزان اعتبار کافی نداشته باشد نمی توانید از خدمات پس از فروش جاروبرقی در تعمیرات جاروبرقی در تهران استفاده کنید! از این رو برای استفاده از تعمیرات جاروبرقی در تهران ملزم به داشتن کارت گارانتی هستید که اعتبار کافی داشته باشد؛ در غیر اینصورت می توانید به مراکز تخصصی تعمیرات مراجعه نمایید.

توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که با هزینه بسیار جزئی بیشتر، برای خرید جاروبرقی صرفا از مراکز مجاز و معتبر اقدام به خرید جاروبرقی وارداتی و با اصالت نمایید.

جاروبرقی چیست؟

جاروبرقی‌ها یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل در زندگی‌های امروزی هستند که نقش بسیار مهمی در نظافت و پاکیزگی منازل بر عهده دارند. در واقع جاروبرقی به عنوان نسخه تکامل یافته جارو دستی می‌باشد!

 

با این تفاوت که دارای یک موتور و تعدادی قطعه فنی است که به وسیله برق روشن شده و شروع به کار می‌کند. موتور جاروبرقی، فن را به حرکت در می‌آورد و از این طریق صرفا فشار هوای داخل جاروبرقی را کم کرده و یک خلاء جزئی ایجاد می‌کند. در نتیجه، فشار کافی برای مکش تولید شده و تمام گرد و غبار از طریق لوله خرطومی وارد کیسه می‌شود.

معرفی انواع جاروبرقی

جاروبرقی‌ها به دلیل کارایی بالایی که دارند، دارای تنوع زیادی هستند. برای مثال جاروبرقی‌های صنعتی دارای مکش بیشتری نسبت به جاروبرقی‌های خانگی می‌باشند و علت این موضوع هم مشخص می‌باشد! با این وجود اگر بخواهیم انواع جاروبرقی‌های خانگی را نام ببریم، به ۵ دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه آنها را نام برده ایم:

 1. جاروبرقی دستی
 2. جاروبرقی عمودی
 3. جاروبرقی رباتیک
 4. جاروبرقی مخزنی
 5. جاروبرقی کیسه ای

با این وجود هر یک از انواع نام برده بنابر محیطی که استفاده می‌شوند، دارای کاربرد بخصوصی هستند. همچنین جدیدترین نسل جاروبرقی‌ها هم به نوع رباتیک بر می‌گردد که در کشور ما هنوز به میزان قابل توجهی مورد استقبال قرار نگرقته است چرا که به دلیل نوسان ارز، قیمت آنها رشد چشمگیری داشته و از طرفی دیگر در صورت هر گونه خرابی برای این جاروبرقی ها، باید هزینه زیادی به دلیل تخصصی بودن قطعات آن بپردازید.

علت خرابی جاروبرقی

جاروبرقی‌ها نیز همانند سایر لوازم برقی که در خانه یکی از آنها را دارید، می‌تواند دچار خرابی و مشکلاتی شود که غالبا به معنای دور انداختن آن نیست! چرا که این مشکلات اگر بدست تکنسین تعمیر شود، قطعا مشکلات آن برطرف خواهد شد و نیازی به خرید دستگاه جدید نخواهید داشت. اما چرا یک جاروبرقی خراب می‌شود؟آیا این خرابی بصورت خواه ناخواه رخ می‌دهد؟

اینکه یک دستگاه بخواهد بصورت خواه ناخواه خراب شود، اشتباه محض می‌باشد چرا که این دستگاه همانند هر دستگاه دیگری به تعداد دفعات زیادی آزمون و خطا شده تا اینکه مجوز تولید انبوه را دریافت کند. بدین معنا که برای هر دستگاه به میزان قابل توجهی دانش فنی توسط طراحان پیاده سازی شده است که اگر از جاروبرقی به درست‌ترین حالت ممکن استفاده کنید، حداقل تا یک دهه نیاز به تعمیر نخواهید داشت و دستگاه همانند روز اول برای شما کار خواهد کرد. اما اگر بدون مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی از آن استفاده نمایید، قطعا عمر مفید دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد.

از این رو مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت خراب شدن جاروبرقی شما، استفاده نادرست و همچنین عدم رعایت نکات نگهداری از دستگاه می‌باشد؛ در غیر اینصورت نه تنها مشکلی برای جاروبرقی شما رخ نخواهد داد، بلکه عمر مفید آن نیز افزایش خواهد یافت!

تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس

ما در هوم اپلیانس تمامی خرابی‌ها و مشکلاتی که بصورت خواسته یا ناخواسته برای جاروبرقی شما رخ داده اند را با استفاده از بروزترین ابزارهای روز دنیا و همچنین تیم مجرب در حوزه تعمیرات جاروبرقی را پذیرش و تعمیر می‌کنیم. با این وجود برای تیم متخصص ما اولویت تعمیر قطعات معیوب جاروبرقی می‌باشد و تا زمانیکه بصورت ۱۰۰% مطمئن نشویم یک قطعه قابل تعمیر نیست، آنرا تعویض نخواهیم کرد تا شما با هزینه متعارفی بتوانید خرابی پیش آمده را جبران کنید. اما این در حالی می‌باشد که برخی از تعمیرگاه‌های غیرمجاز صرفا تعویض قطعات سالم را در اولویت قرار می‌دهند و مشکل شما هم حتی رفع نمی‌شود.

 

همچنین معروف‌ترین و شاخص‌ترین برندهای جاروبرقی که ما تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات معیوب آنها را با استفاده از قطعات وارداتی جاروبرقی انجام می‌دهیم عبارتند از: تعمیر جاروبرقی پارس خزر، سامسونگ، ال جی، بوش، دلونگی، الکترا، همیلتون، میله، میدیا، بیم، کنوود و غیره.

از این رو اگر مشکلی برای جاروبرقی شما رخ داده است، می‌توانید با متخصصین ما تماس حاصل نمایید تا دلیل بروز ایرادات پیش آمده و راهکارهای رفع آنها را جویا شوید. در ضمن می‌توانید برای استفاده از خدمات ما به یکی از دو شعب شرق و غرب ما در استان تهران مراجعه کنید تا دستگاه در حضور شما بازبینی و عیب یابی شود.

کارشناسان ما با تجربه کافی در حوزه تعمیر جاروبرقی، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

علت روشن نشدن جاروبرقی

با روشن نشدن جاروبرقی، مشکلی که ممکن است آنرا در اولویت قرار دهید، خرابی و سوختن موتور جاروبرقی می‌باشد. اما هر چند از کار افتادن موتور می‌تواند یک عامل کلیدی برای این مشکل باشد، اما تنها عامل نیست و می‌تواند بنابر دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. با این وجود نیازی به خرید جاروبرقی جدید ندارید و صرفا با تعمیر و تعویض قطعات معیوب دستگاه، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. از این رو توصیه می‌شود در صورت روشن نشدن جارو برقی، به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک توسط تکنسین تعمیرات جاروبرقی بازبینی شود.

همچنین در ادامه این بخش، شما را با دلایل روشن نشدن جاروبرقی آشنا کرده ایم:

۱. خرابی اتصالات برقی

ابتدایی‌ترین موردی که در هنگام روشن نشدن جاروبرقی باید بررسی شود، سالم بودن پریز برق و کابل برق جاروبرقی می‌باشد! چرا که اگر مشکلی در بستر برقی وجود داشته باشد، به هیچ وجه دستگاه شما روشن نخواهد شد. با این وجود این مشکل بسیار نادر است و خیلی کم امکان دارد با چنین مشکلی برخورد کنید. تکنسین‌های تعمیر جاروبرقی ما توصیه می‌کنند که اگر سیم برق جاروبرقی شما دچار خرابی شده است، به هیچ وجه نباید دستگاه را به برق متصل کنید چرا که با این کار، صرفا باعث خرابی‌های متعددی خواهید شد. در این صورت توصیه می شود به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

۲. خرابی رله جاروبرقی

رله جاروبرقی به طور کلی وظیفه قطع و وصل کردن جریان برق موجود در جارو برقی را برعهده دارد و در صورتی که رله جاروبرقی دچار خرابی شود، دستگاه به هیچ عنوان روشن نخواهد شد و در نتیجه تمام قابلیت‌ها و آپشن‌های جاروبرقی شما بلا استفاده باقی خواهند ماند. از این رو پیشنهاد می‌شود در هنگام خرابی این قطعه اقدام به تعمیر یا تعویض رله جاروبرقی نمایید.

۳. خرابی دکمه‌های جاروبرقی

همانگونه که مطلع هستید، دکمه‌های جاروبرقی به عنوان یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های دستگاه شما می‌باشند و هر چند اگر جاروبرقی شما سالم باشد و به هیچ وجه روشن نخواهد شد. زیرا هنگام فشردن هریک از دکمه‌ها دستورات لازمه به دستگاه داده شده و عملیات مدنظر شما اجرا خواهد شد.

 

اما گاها به دلیل استفاده‌های غیر اصولی این دکمه‌ها با مشکلاتی اعم از شل شدن یا کندگی مواجه خواهند شد و در این صورت با فشردن هریک از دکمه‌ها دستورات لازمه به برد جاروبرقی ارسال نشده و در نتیجه جاروبرقی روشن نخواهد شد. برای تعمیر این مشکل، به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید.

۴. خرابی برد الکترونیکی

قطعا برد جاروبرقی به عنوان یکی از مهمترین و اصلی‌ترین قطعات آن می‌باشد و از آن به عنوان مغز جاروبرقی یاد می‌شود که تمامی دستورات را به سایر بخش‌های دستگاه صادر می‌کند. از این رو در صورتی که تک تک اجزای جاروبرقی از سلامت کامل برخوردار باشند اما برد ایراد داشته باشد، عملکرد دستگاه به طور کامل دچار اختلال می‌شود. در این صورت اگر امکان تعمیر وجود داشت، می‌توانید اقدام به تعمیر برد جاروبرقی کنید و در غیر اینصورت با هماهنگی تکنسین باید اقدام به تعویض این قطعه مهم نمایید. از این رو، بهتر است حتما به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

ما در هوم اپلیانس خدمات تعمیر و تعویض برد جاروبرقی را با استفاده از قطعات وارداتی انجام می‌دهیم.

۵. خرابی موتور

موتور جاروبرقی در واقع به عنوان قلب دستگاه شما نقش ایفا می‌کند و در هنگام خرابی این قطعه، جاروبرقی به هیچ عنوان روشن نشده و کاملا کارایی خود را از دست خواهد داد.

 

از این رو توصیه می‌شود از استفاده‌های بدون استراحت و بی وقفه حدالامکان خودداری نمایید تا با چنین مشکلاتی مواجهه نشوید. همچنین توصیه می‌شود در هنگام بروز این مشکل در اسرع وقت به مرکز تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید.

علت جرقه زدن جاروبرقی

جرقه زدن جاروبرقی یکی از متداول‌‌ترین دلایل سوختن موتور دستگاه است و به همین دلیل باید این مشکل را خیلی جدی بگیرید! معمولا جرقه زدن جاروبرقی قابل مشاهده نیست و اما می‌توانید آنرا لمس کنید. از این رو شناخت علائم و علت جرقه زدن جاروبرقی، می‌تواند جلوی سوختن موتور و پرداخت هزینه ‌های بالا برای تعمیر یا تعویض دستگاه را بگیرد. با این وجود این مشکل می‌تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه با این عوامل آشنا خواهید شد:

۱. خرابی بالشتک ها

از جمله دلایل جرقه زدن جاروبرقی می‌توان به خرابی بالشتک‌های جاروبرقی اشاره نمود؛ در واقع جرقه‌های حاصل از خرابی بالشتک ها، درشت و قرمز رنگ می‌باشند و از طریق چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. در صورت مشاهده چنین مشکلی، فورا به مرکز تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید تا از طریق عیب یابی جاروبرقی، مشکل را برطرف نمایند.

۲. اختلال در بلبرینگ موتور

بلبرینگ موتور جاروبرقی به عنوان تکیه گاه و تحمل کننده فشار وارده در دستگاه معروف است و به دلایل مختلفی دچار مشکلاتی می‌شود. اصلی‌ترین علت خرابی بلبرینگ موتور جارو برقی استفاده بیش از اندازه است چرا که بار زیادی را به موتور وارد می‌کند.

 

از این رو توصیه می‌شود در حفظ و نگهداری جاروبرقی توجه لازمه را به خرج دهید. لازم به ذکر است در صورت خرابی بلبرینگ می‌توان آن را به صورت چشمی تشخیص داد که آیا این قطعه سالم است یا خیر. برای اطلاع از این موضوع و رفع خرابی بلبرینگ، به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید.

۳. خرابی آرمیچر جاروبرقی

اختلال در آرمیچر جاروبرقی همواره با جرقه‌های آبی‌ رنگ و کوچک ظاهر می‌شود و در صورت مشاهده چنین جرقه‌هایی در اولین فرصت دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. برای جلوگیری از آسیب‌های گسترده تر، توصیه می‌شود اقدام به تعمیر یا تعویض آرمیچر جاروبرقی کنید. البته امکان تعمیر آرمیچر بستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد.

۴. خرابی کلکتور

کلکتور جاروبرقی جزء قطعات حیاتی در موتور جاروبرقی است که وظیفه برق رسانی به بخش‌های مختلف دستگاه را برعهده دارد. اغلب اوقات جرقه زدن موتور جاروبرقی به دلیل خرابی کلکتور است. همچنین این جرقه به رنگ مهتابی و با شدت پخش می‌شود. اما به طور کلی نیز این ایراد بنابر دلایل گوناگونی رخ می‌دهد که این دلایل عبارتند از:

 • بسته شدن موتور به‌ صورت سِری
 • نوسانات برق
 • خراب شدن زغال جاروبرقی و استفاده از زغال نامرغوب
 • اشتباه در جای فاز و نول بالشتک

برای تعویض کلکتور نیز می توانید به تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

۵. اختلال در استاتور

در واقع وظیفه استاتور جاروبرقی ایجاد میدان مغناطیسی لازم در جهت به چرخش در آوردن موتور جاروبرقی است. بطوریکه استاتور با اتصال به زغال جاروبرقی باعث به حرکت در آمدن آرمیچر می‌شود.

 

در صورت خرابی این قطعه جرقه‌های آبی از جاروبرقی ساطع خواهد شد. با این وجود خرابی استاتور به ندرت رخ می‌دهد. با این حال هنگام بروز این مشکل می‌بایست عامل اصلی خرابی را پیدا کرده و به موقع اقدام به رفع آن نمایید.

علت صدای زیاد جاروبرقی

غالبا خود جاروبرقی در هنگام کار مقدار صدایی را منتشر می‌کند که این صدا قالبا صدای کارکرد موتور می‌باشد و کاملا طبیعی است. اما اگر این صدا بیشتر از یک صدای معمولی باشد، بلاشک نشان دهنده وجود مشکل در جاروبرقی است! بنابراین توصیه می‌شود هنگام بروز چنین مشکلی سریعا جاروبرقی را خاموش نموده و به بررسی این مشکل بپردازید. با این حال صدای زیاد جاروبرقی در اثر دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که در ادامه، دلایل بروز این مشکل را گرد هم آورده ایم.

۱. کثیفی فیلتر

فیلتر جاروبرقی اساسا نقش بسیار مهمی در میزان قدرت مکش جاروبرقی دارد و هنگامی که این قطعه بیش از اندازه تمیز نباشد، جاروبرقی تلاش بیشتری برای جمع آوری گرد و غبار می‌کند و به همین دلیل صدای بیش از اندازه زیادی را تولید خواهد کرد.

 

از این رو بهتر است قبل از روشن کردن جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی را از نظر تمیزی بررسی نمایید. همچنین لازم به ذکر است که هر یک ماه یک بار اقدام به شستشوی فلیتر جاروبرقی نمایید.

۲. انسداد شلنگ جاروبرقی

بدون آنکه به زباله‌های جارو کرده توسط جاروبرقی توجه کنید، امکان داد در طول زمان با انسداد شلنگ جاروبرقی روبرو خواهید شد! با این وجود در این مواقع تمامی قطعات دستگاه شما سالم هستند، اما به دلیل انسداد لوله‌ها با سر و صدای بیش از

اندازه‌ای برخورد خواهید کرد که می‌تواند گوش خراش باشد. از این رو توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از جاروبرقی، تمامی اتصالات را از نظر گرفتگی چک نمایید.

۳. شکستگی قطعات داخلی

گاهی اوقات به دلیل اسنفاده غیر اصولی یا در اثر وارد شدن ضربه شدید به جاروبرقی، قطعات داخلی جاروبرقی شل شده و یا از جایگاه اصلی خود جدا شده باشند. به همین دلیل توصیه می‌شود در هنگام جا به جایی دستگاه، در حفظ و نگهداری آن دقت کافی را به خرج دهید تا جاروبرقی کمتر دچار چنین مشکلات جزئی شود.

۴. جارو کردن زباله‌های پر سر و صدا

گاها امکان دارد به هنگام جارو کشیدن اجسام فلزی، مستقیما وارد کیسه جاروبرقی شده و باعث تولید سر و صدای زیادی شوند. در این صورت توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده و کیسه جاروبرقی را تعویض نمایید؛ چرا که وجود اجسام تیز، اغلب سبب پارگی کیسه شده و همین موضوع باعث می‌شود گرد و غبار بیش از اندازه‌ای وارد موتور شده و حتی موتور بسوزد.

از این رو اگر متوجه این شدید که اجسام فلزی را جارو کرده اید، فورا دستگاه را خاموش کنید و آنرا از کیسه خارج نمایید.

علت کاهش مکش جاروبرقی

کاهش مکش جاروبرقی از جمله ایراداتی است که برای تمامی دارندگان جاروبرقی ممکن است رخ دهد! از این رو با به وجود آمدن این مشکل، غالبا تمامی مصرف کنندگان به دنبال علت رخ دادن آن می‌باشند. این در حالی می‌باشد که بروز چنین مساله‌ای در تمام جاروبرقی‌ها تحت عوامل یکسانی رخ می‌دهد که در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت.

 

توجه: توصیه می‌شود در صورت نداشتن دانش کافی جهت تعمیر جاروبرقی، به هیچ وجه اقدام به باز کردن بدنه و قطعات آن نکنید.

۱. نشت هوا از اتصالات جاروبرقی

به طور کلی برای اینکه جاروبرقی بتواند عملکرد درستی از خود ارائه دهد و زباله‌ها را به نحو احسنت جمع آوری کند، نباید هوا به بیرون درز کند. اما گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست، لوله خرطومی یا محل اتصال خرطومی به بدنه دچار آسیب شده و نشتی هوا رخ می‌دهد. از این رو توصیه می‌شود قبل از اسفاده از جاروبرقی تمامی بخش‌های جاروبرقی را چک کنید و نقاط ترک خورده را مسدود کنید. اما اگر احساس می‌کنید این روش مناسبی نیست و یا نمی‌تواند مشکل شما را برطرف نماید، بهتر است اقدام به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی کنید.

۲. کثیفی برس جاروبرقی

برس جاروبرقی از اولین قطعاتی است که هنگام جارو کردن محیط، بصورت مستقیم با زباله‌ها در ارتباط می‌باشد و در طی زمان، مو و پرز‌های زیادی را به خود جذب می‌کند و همین موضوع سبب کاهش مکش جاروبرقی می‌شود.

 

بنابراین توجه داشته باشید که پس از هر بار استفاده از دستگاه، برس را به درست‌ترین شکل ممکن تمیز نمایید.

۳. تظیمات اشتباه

در اکثر مواقع جاروبرقی هیچ ایراد مکانیکی و الکتریکی نداشته و ایراد آن فقط تنظیمات اشتباه و استفاده از قدرت کم است. بنابراین کافی است از طریق دکمه‌های روی جاروبرقی (و همچنین دسته جاروبرقی) قدرت مکش را بر روی بالاترین حالت خود قرار دهید تا مشکل پیش آمده بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای رفع شود. همچنین برای اطلاع از تمامی گزینه‌های تنظیمات جاروبرقی، می‌توانید دفترچه راهنمای جاروبرقی خریداری شده را صرف چند دقیقه مطالعه کنید.

۴. ارتفاع زیاد لوله

اکثر جاروبرقی‌ها دارای قابلیت تنظیم قد می‌باشند که به راحتی می‌توان این ارتفاع را کم و زیاد کرد. اما در حالت کلی اگر ارتفاع لوله بیشتر از حد معمول باشد، گرد و غبار با قدرت کمتری جمع آوری خواهند شد؛ از این رو توصیه می‌شود تا جای ممکن ارتفاع لوله را کم کرده تا قدرت مکش جاروبرقی به نسبت افزایش پیدا کند.

علت خاموش شدن جاروبرقی

در ابتدا لازم به ذکر است که در صورت مواجهه شدن با مشکل خاموش شدن جاروبرقی دیگر آن را روشن نکنید و سریعا به مراکز تعمیراتی مراجعه نمایید.

 

با این وجود یکی از رایج‌ترین و کلافه کننده‌ترین مشکلاتی که می‌تواند برای جاروبرقی شما رخ دهد، در واقع خاموش شدن ناگهانی آن می‌باشد. با این حال این مشکل نیز بنابر دلایل متعددی اتفاق می‌افتد که در ادامه علت رخ دادن و راه حل جلوگیری از آن را بیان کرده ایم.

۱. گرم شدن موتور جاروبرقی

زمانی که جاروبرقی بیشتر از حد توان کار کند، ممکن است بیش از اندازه داغ شود و همین امر سبب خواهد شد که موتور بسوزد یا نیم‌سوز شود. بنابراین موتور از طریق غیر فعال کردن مدار، خاموش شده و تا هنگامی که به دمای ایده آل نرسد و به اندازه کافی خنک نشده باشد، جاروبرقی روشن نمی‌شود. با این وجود اگر متوجه داغ شدن جاروبرقی شدید، فورا آنرا خاموش کنید. اساسا برای استفاده از جاروبرقی باید به گونه‌ای رفتار کنید که دستگاه داغ نشود و در صورت داغ شدن آن، استراحت چند دقیقه‌ای به دستگاه بدهید.

۲. انسداد زباله در جاروبرقی

از دیگر عواملی که باعث می‌شود جاروبرقی بیش از اندازه داغ کرده و ناگهانی خاموش شود انسداد لوله‌های جاروبرقی است! گاهی اوقات ممکن است هنگام کار با جاروبرقی توده‌های بزرگ زباله وارد لوله‌ها شده و لوله‌ها دچار گرفتگی شوند و شما متوجه این موضوع نشوید. در واقع اگر لوله‌ها به مدت چند دقیقه مسدود شوند، جاروبرقی بیش از اندازه داغ کرده و باعث می‌شود که دستگاه شما خاموش شود.

از این رو پیشنهاد می‌شود به تمیزی لوله‌ها پس از هر بار استفاده، توجه کافی داشته باشید.

۳. پر بودن کیسه جاروبرقی

پر بودن بیش از اندازه کیسه جاروبرقی از دیگر عواملی است که باعث می‌شود جاروبرقی در حین کار خاموش شود.

 

بنابراین توجه داشته باشید که به موقع کیسه جاروبرقی را قبل از آنکه به میزان زیادی پر شود، تخلیه کنید. در غیر اینصورت با مشکل خاموش شدن جاروبرقی روبرو خواهید شد.

۴. کوچک شدن زغال جاروبرقی

زغال‌های جاروبرقی، به یک قطعه بسیار کوچک از جنس گرافیت گفته می‌شود که امکان دارد در طی استفاده‌های طولانی مدت یا به پایان رسیدن عمر مفید، فاصله زغال‌ها از یکدیگر زیاد شده و جاروبرقی خاموش شود. از این رو پیشنهاد می‌شود به موقع اقدام به سرویس جاروبرقی نمایید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت کوچک شدن زغال ها، نمی‌توانید آنرا به راحتی تعویض کنید و حتما باید از یک تکنسین تعمیر جاروبرقی درخواست کمک کنید.

۵. مسدود بودن فیلتر هوای جاروبرقی

فیلتر هوای جاروبرقی به عنوان تهویه کننده هوای موجود در جاروبرقی شناخته شده است و اگر این فیلتر بیش از اندازه کثیف باشد، هوا به درستی به موتور جاروبرقی نمی‌رسد و در نتیجه موتور داغ کرده و جاروبرقی علنا خاموش می‌شود و کارایی خود را به طور کامل از دست می‌دهد. از این رو بهتر است در زمان‌های معین اقدام به شستشو یا تعویض فیلتر هوای جاروبرقی نمایید.

۶. نوسانات شدید برقی

به دلیل بالا بدن نوسانات شدید برق شهری، گاهی اوقات امکان دارد میزان ولتاژ وارده به دستگاه با میزان ولتاژ لازمه دستگاه یکی نبوده و دستتگاه خود به خود خاموش شود. در نتیجه توصیه می‌شود برای حفظ سلامت جاروبرقی، محافظ برق استانداردی را تهیه کنید تا از بروز چنین مشکلات جزئی جلوگیری نمایید.

خرابی سیم جمع کن جاروبرقی

به دلیل استفاده غیر اصولی از جاروبرقی یا بر اثر بیرون کشیدن سیم بیشتر از ظرفیت سیم جمع کن جاروبرقی، این قطعه به خودی خود با مشکلاتی از قبیل قطع جریان برق و عدم جمع شدن سیم به صورت خودکار رو به رو شود.

 

از این رو کارشناسان ما توصیه می‌کنند سیم را به آرامی بیرون کشیده و تا انتها آن را خارج نکنید؛ چرا که هزینه تعمیر یا تعویض سیم جمع کن نسبت به مدل و برند جاروبرقی شما نسبتا هزینه بر می‌باشد.

ما در هوم اپلیانس آماده ارائه خدمات تعویض یا تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی هستیم.

خرابی لوله خرطومی جاروبرقی

 1. لوله خرطومی قابل تعمیر است یا حتما باید تعویض شود؟
 2. چگونه لوله خرطومی را تعمیر کنیم؟

این دو سوال در زمان خرابی و پارگی لوله خرطومی به عنوان سوال‌های کلیدی و شاخصی می‌باشند! اما اگر مایل به تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی هستید، باید بگوییم که تعمیر این قطعه بستگی به میزان آسیب و همچنین جای آسیب دیده دارد! بدین معنا که اگر پارگی در وسط لوله خرطومی شکل داده است، طبیعتا نمی‌توانید لوله را به دلیل کوتاه شدن بیش از حد از وسط ببرید و انتظار تعمیر آن را داشته باشید! چرا که لوله بسیار کوتاه خواهد شد و برای استفاده از دستگاه باید خم شوید که در صورت خم شدن بیش از حد نیز به ستون فقرات شما آسیب وارد خواهد شد.

اما اگر پارگی در قسمت انتهایی لوله خرطومی است، می‌توانید کمی بالاتر از پارگی را برش دهید و سپس آنرا به دستگاه وصل کنید و مشکل خود را بدون پرداخت هر هزینه‌ای رفع کنید. با این وجود، اگر از دستگاه به نحو احسنت استفاده کنید و مشکلی برای آن به وجود نیاید، طبیعتا مشکل بخصوصی برای آن به وجود نخواهد آمد و می‌توانید به ساده‌ترین حالت ممکن عمر دستگاه را افزایش دهید.

چگونه لوله خرطومی را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر لوله خرطومی طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. با فشردن دکمه از طریق دست یا پیچ گوشتی، خار دستگاه را از زانویی باز کنید.
 2. لوله خرطومی را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بپیچانید.
 3. قطعه اتصال‌ دهنده (قطعه پلاستیکی) را جدا کنید.
 4. توسط یک وسیله تیز همانند کاتر یا چاقوی مناسب، قسمت پارگی لوله خرطومی را ببرید.
 5. در محله آخر با چرخاندن لوله در جهت عقربه‌های ساعت، لوله و توپی پلاستیکی را به جاروبرقی وصل کنید.

علت مسدود شدن لوله خرطومی جاروبرقی

برای آنکه علت مسدودی لوله خرطومی جاروبرقی را بررسی کنید و متوجه شوید، در وهله اول باید دستگاه را خاموش کنید و در وهله دوم، لوله را از بدنه جدا کنید و با دقت کافی آنرا مورد بررسی قرار دهید تا موقعیت مسدود شده را تشخیص دهید. اما چگونه تشخیص دهیم؟

 

برای شناسایی گرفتگی لوله خرطومی کافی است هنگامی که لوله خرطومی در حالت ایستاده است، یک سکه را در داخل لوله بیاندازید. اگر سکه به زمین افتاد، به این منظور است که شلنگ مسدود نمی‌باشد. اما اگر سکه به بیرون نیافتد، لوله دچار گرفتگی شده که با فشار آب قوی یا جسم تیزی، می‌توانید توده زباله را از لوله خارج کنید.

خرابی چرخ‌های جاروبرقی

یکی دیگر از خرابی‌هایی که ممکن است برای جاروبرقی رخ دهد، خرابی چرخ‌های دستگاه می‌باشد که به دلیل استفاده‌های نادرست و وارد شدن ضربه‌های مکرر در هنگام جا به جایی جاروبرقی، امکان دارد چرخ‌های جاروبرقی آسیب ببیند. لازم به ذکر است که چرخ‌های جاروبرقی از جنس پلاستیک فشرده و البته نسبتا مستحکمی هستند که میزان تحمل ضربه توسط آنها، یک عدد تعیین شده است و اگر میزان فشار وارد شده ناشی از ضربه افزایش یابد، قطعا با مشکل شکستن چرخ‌های جاروبرقی روبرو خواهید شد.

بنابراین در هنگام حرکت دادن دستگاه بهتر است مراقب باشید تا ضربه‌ای به قطعات جاروبرقی علی الخصوص چرخ‌های آن وارد نشود. همچنین در صورت آسیب دیدن چرخ‌های جاروبرقی، معمولا هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و باید اقدام به تعویض چرخ‌های جاروبرقی کنید.

علت داغ شدن جاروبرقی

به طور کلی داغ شدن جاروبرقی از آن دسته از مشکلاتی است که هر از گاهی امکان دارد برای دستگاه اتفاق بیافتد. در واقع علت بروز این مشکل به دلیل استفاده مکرر و بدون استراحت از جاروبرقی بر می‌گردد. اما این در حالی می‌باشد که در صورت بداغ شدن جاروبرقی، اهمیت بخصوصی نمیدهیم و بر این باور هستیم که به خودی خود، رفع خواهد شد! بله به احتمال ۹۰% این خرابی رفع خواهد شد. اما اگر ایراد شما از ۱۰% مابقی باشد، با انبوهی از مشکلات روبرو خواهید شد که می‌توانند هزینه زیادی را بدست شما بگذارند.

 

بنابراین توصیه‌ای که کارشناسان تعمیر جاروبرقی هوم اپلیانس دارند، این است که حتما و حتما این مشکل را جدی بگیرید و در صورت داغ شدن بیش از حد جاروبرقی، آنرا به تعمیر جاروبرقی تحویل دهید تا مشکل شما رفع شود. با این وجود در ادامه این گزارش، با علت داغ شدن جاروبرقی آشنا خواهید شد:

۱. نیم‌سوز شدن موتور

به طور کلی موتور جاروبرقی متشکل از سیم پیچ اصلی و یک سیم پیچ کمکی است و گاهی اوقات امکان دارد در میان اتصالات این سیم پیچ ها، اتصالی‌هایی رخ دهد که منجر به کوتاهی مسیر جریان الکتریکی شده و به همین منظور میدان مغناطیسی معقولی برای کار کردن موتور و روشن شدن جاروبرقی به وجود نخواهد آمد. بنابراین همین موضوع سبب نیم سوز، سوختن یا داغ شدن موتور جاروبرقی خواهد شد! اما قبل از بروز این اتفاق، باعث داغ شدن جاروبرقی می‌شود.

۲. زیاد بودن بار موتور

زمانیکه شما به فروش جاروبرقی مراجعه می‌کنید، فروشنده جاروبرقی‌هایی را با میزان توان آنها به شما معرفی خواهد کرد که طبیعتا هر چقدر بیشتر هزینه کنید، جاروبرقی با توان بالایی را خریداری خواهید کرد. از این رو میزان توان جاروبرقی‌ها یکسان نیست و نمی‌توانید از جاروقی قدیمی به اندازه جاروبرقی‌های نسل جدید استفاده نمایید.

 

اما وقتی شما میزان توان یک جاروبرقی ضعیف را برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به آخرین درجه تنظیم می‌کنید، باید انتظار داغ شدن جارو برقی را نیز داشته باشید. بنابراین توصیه می‌کنیم که نسبت به توان جاروبرقی، میزان مکش آنرا بر روی یک عدد معقولانه تنظیم نمایید.

۳. خرابی فن موتور

فن موتور جاروبرقی در واقع پس از روشن شدن جاروبرقی فعالیت خود را آغاز می‌کند و هوا را به سمت خروجی دستگاه کشانده و باعث عمل مکش در جاروبرقی می‌شود. از این رو اگر هر گونه خرابی برای فن موتور جاروبرقی رخ دهد، باید منتظر داغ شدن جاروبرقی باشید.

خرابی دکمه روشن/خاموش جاروبرقی

ابتدایی‌ترین عاملی که باعث می‌شود جاروبرقی شروع به کار کند، دکمه خاموش/روشن یا همان دکمه پاور جاروبرقی است که اگر تمامی قطعات دستگاه شما سالم باشند و صرفا این دکمه آسیب دیده باشد، به هیچ وجه دستگاه شما روشن نخواهد شد! اما چرا ممکن است دکمه‌های جاروبرقی از کار بیافتند؟

این خرابی صرفا بنابر ۲ علت می‌تواند رخ دهد که هر دو مورد، می‌توانند هم دکمه پاور جاروبرقی و هم به سایر قطعات دستگاه شما آسیب وارد کنند. این دو مورد عبارتند از:

 1. وارد شدن ضربه سنگین به دکمه
 2. استفاده نادرست از جاروبرقی

با این وجود اگر این مورد را رعایت نکنید، قطعا با مشکلاتی روبرو می‌شوید که برای رفع هر یک از آنها باید هزینه قابل توجهی را بپردازید.

نیم سوز شدن موتور جاروبرقی

همان گوهنه که در این گزارش گفته شد، موتور جارو برقی به عنوان قلب دستگاه شناخته می‌شود و قاعدتا از مهم‌ترین قطعات این دستگاه به شمار می‌رود و در صورت خرابی، جاروبرقی به هیچ وجه روشن نخواهد شد. اما به طور کلی این قطعه بنابر دو اصل مهم دچار خرابی خواهد شد که در ادامه این گزارش کاملا به آن خواهیم پرداخت.

۱. استفاده طولانی مدت

هر وسیله برقی که شما برای خانه خریداری می‌کنید، هیچ تفاوتی موتور ندارند! بدین معنا که هر کدام از این وسایل برقی دارای بازه زمانی مشخصی هستند و اگر مایل به استفاده از آنها هستید، باید به میزان کافی نیز استراحت بدهید. در غیر اینصورت با خرابی‌هایی روبرو می‌شوید که برای رفع آنها باید هزینه بپردازید. از این رو توجه داشته باشید که در حین استفاده از جاروبرقی ها، نباید بصورت مداوم و بدون استراحت کافی، از آن استفاده کنید.

۲. استفاده نادرست

هر دستگاهی که شما خریداری می‌کنید، دارای یک دفترچه راهنما است که برای استفاده صحیح از دستگاه نیاز به مطالعه این دفترچه دارید.

 

اما اگر بخواهید با استفاده از دانش قبلی نسبت به دستگاه از آن استفاده کنید، طبیعتا با مشکلاتی روبرو می‌شوید که می‌توانند هزینه بر باشند و تمام بخش‌های جاروبرقی را تحت تاثیر خود قرار دهند. بنابراین توصیه می‌شود همین الان دفترچه راهنمای جاروبرقی را پیدا کرده و آنرا مطالعه کنید تا به اشتباهات خود در حین استفاده از جارو برقی پی ببرید.

پس دادن خاک از جاروبرقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای جاروبرقی شما رخ دهد و بسیار شوکه شوید، پس دادن خاک از جاروبرقی می‌باشد! قطعا اتفاق شوکه کننده‌ای می‌باشد. از این رو اگر به دنبال یافتن علت این مشکل هستید باید بگوییم که کیسه جاروبرقی پاره شده است و با هر بار روشن کردن جاروبرقی، مقدار خاک از جاروبرقی به بیرون پرتاب می‌شود. همچنین گاهی اوقات به دلیل پر شدن بیش از ظرفیت کیسه، این مشکل نمایان می‌شود!

در این مواقع توصیه می‌کنیم که حتما کیسه را از جاروبرقی خارج کنید و با دقت کافی آنرا بررسی نمایید. اگر کیسه پاره شده است، آنرا دیگر استفاده نکنید.

چگونه خاک از بدنه جاروبرقی خارج می‌شود؟

اگر کیسه جاروبرقی فضای خالی کافی نداشته باشد، گرد و غبار از جاروبرقی خارج شده و به همین منظور تمامی گرد و غبار جارو شده توسط جاروبرقی به داخل موتور درز کرده و علیرغم اینکه مقداری از آن از جاروبرقی خارج می‌شود، بلکه می‌تواند به سادگی تمام باعث سوختن موتور شود. به همین دلیل توصیه می‌شود پیش از هر بار استفاده از جاروبرقی، کیسه را خیلی دقق و جزئی بررسی کنید.

علت بوی سوختگی جاروبرقی

خیس شدن جاروبرقی ناشی از ریختن آب بر روی آن و همچنین استفاده از جاروبرقی در محیط‌های مرطوب می‌تواند به سادگی تمام باعث بلند شدن بوی سوختگی از جاروبرقی شود! با این حال این یک مشکل جدی است و می‌تواند بصورت مستقیم سلامت دستگاه شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. همچنین عامل دیگری که می‌تواند منجر به چنین آسیبی شود، تعویض نکردن به موقع کیسه جاروبرقی می‌باشد.

با این وجود این بوی سوختگی در بعضی مواقع می‌تواند موتور و برد جاروبرقی را به عنوان هدف قرار دهد. اما اگر به محض متوجه شدن این بوی سوختگی اقدام به سرویس جاروبرقی کنید، قطعا هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

ما در هوم اپلیانس همواره آماده خدمات رسانی جهت تعمیر جاروبرقی شما در هر برندی و بدون هر گونه محدودیتی هستیم.

زمان مناسب سرویس جاروبرقی

ما برای استفاده از جاروبرقی ممکن است باورهای اشتباهی داشته باشیم و یکی از این باورها این است که قبل از بروز هر گونه خرابی نباید به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنیم!

 

اما این یک عقیده اشتباه می‌باشد چرا که جاروبرقی هم مانند خودرو دارای قطعات زیر مجموعه است که به مرور زمان خاصیت خود را از دست می‌دهند و باید آنها را تعویض کنید. در غیر اینصورت بصورت ناگهانی خرابی‌هایی شکل خواهند گرفت که می‌توانند سلامت جاروبرقی شما را به خطر بیندازند که صرفا با هزینه‌های بسیار گران قیمتی باید آنها را رفع کنید.

با این وجود نباید سرویس جاروبرقی را فراموش کنید.

بهترین زمان برای سرویس جاروبرقی چه موقع است؟

از نظر تکنسین‌های مجرب ما در هوم اپلیانس ، بهتر است سالی یکبار اقدام به سرویس جاروبرقی نمایید تا ساده‌ترین و حتی گاها پیچیده‌ترین مشکلات پیش آمده برای جاروبرقی شما رفع شوند.

بررسی انواع فیلتر جاروبرقی

تمامی جاروبرقی‌ها دارای دو فیلتر مجزا با کارایی متفاوت می‌باشند که وجود هر یک از این دو فیلتر برای جاروبرقی ضروری و الزامی است. همچنین هر یک از این دو فیلتر قابلیت شستشو دارند و می‌بایست حداکثر یک ماه یکبار هر دو فیلتر را بشویید یا در غیر این صورت هر ۶ ماه یکبار به طور کلی فیلتر را تعویض نمایید. در ادامه به معرفی و نحوه کار هر دو فیلتر جاروبرقی خواهیم پرداخت.

 1. یکی از فیلتر‌ها غالبا مانع از رسیدن گرد و غبار به داخل موتور جاروبرقی می‌شود و به همین دلیل می‌تواند باعث افزایش طول عمر موتور جاروبرقی شود. همچنین اگر این فیلتر کثیف باشد، هوا به درستی در جاروبرقی به گردش در نیامده و باعث وارد شدن بار زیادی به دستگاه می‌شود. با این وجود باید مراقب میزان آلودگی و کثیفی این فیلتر باشید تا آسیب بخصوصی به آون وارد نشود.
 2. فیلتر دوم موجود در جاروبرقی نیز همانند فیلتر اولی دارای وظایفی مشخص می‌باشد. این فلتر به طور کلی به عنوان فیلتر خروجی جاروبرقی شناخته شده و از پخش شدن گرد و غبار در هنگام جارو کشیدن در هوا جلوگیری می‌کند. بنابراین باعث می‌شود در هنگام جارو کشیدن، هوای آلوده در فضا پخش نشده و آسیبی به سلامت شما وارد نخواهد شد.

انواع کیسه جاروبرقی

جاروبرقی‌ها دارای ۲ نوع کیسه هستند که آشنایی با انواع مختلف کیسه جاروبرقی همواره برای تمامی دارندگان این دستگاه الزامی می‌باشد و باید بصورت واقع بینانه یکی از این دو کیسه را انتخاب نمود و براساس این انتخاب، همواره به کیسه رسیدگی کنیم.

 

کیسه جاروبرقی هرچند در ظاهر نسبتا ساده است، اما در صورت پارگی و بروز هر مشکلی برای کیسه، ممکن است موتور و تمام قطعات جاروبرقی دچار خرابی شوند! بنابراین باید دقت کافی را به خرج دهید. در ادامه به معرفی انواع کیسه جاروبرقی پرداخته ایم:

۱. کیسه دائمی جاروبرقی

کیسه‌های دائمی به گونه‌ای طراحی شده اند که تخلیه و تمیز کردن آنها به راحت‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود و می‌توان آن را از دستگاه خارج کرده و تخلیه نمود هر چند اسم این نوع کیسه دائمی می‌باشد، اما بدین معنا نیست که شما از هر کیسه دائمی می‌تواند بمدت ۲۰ سال استفاده کنید! داخل کیسه‌های دائمی پرزهایی وجود دارند که به مرور زمان از بین می‌روند و نمی‌توانند ذرات گرد و غبار را به خود جذب نمایند. از این رو اگر این کیسه را در بازه زمانی مناسبی تخلیه نکنید، می‌تواند گرد و غبار را به داخل موتور دستگاه منتقل کند!

در نتیجه جاروبرقی شما خواهد سوخت و باید از طریق تعمیر جاروبرقی در مراکز تعمیراتی جاروبرقی، اقدام به رفع این خرابی کنید.

۲. کیسه یکبار مصرف

برخلاف کیسه‌های دائمی جاروبرقی، کیسه‌های یکبار مصرف از بهداشت و امنیت بیشتری برخوردار هستند و باعث افزایش طول عمر دستگاه شما نیز می‌شوند! با این وجود اگر می‌خواهید توصیه کارشناسان در این زمینه را مطلع شوید، بهتر است از کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی استفاده کنید تا مشکل بخصوصی برای دستگاه شما رخ ندهد.

 

درضمن اگر نگران قیمت کیسه یکبار مصرف هستید، جای نگرانی وجود ندارد! این کیسه‌ها مقرون به صرفه هستند. برای تهیه کیسه یکبار مصرف می توانید به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

عیب یابی خرابی جاروبرقی

عیب یابی جاروبرقی، به پروسه‌ای گفته می‌شود که کارشناس دستگاه شما را تحویل می‌گیرید و بصورت دقیق و جزئی اقدام به بررسی خرابی پیش آمده می‌کند تا در صورت بروز هر گونه خرابی، آنرا تعمیر کند! بنابراین اگر تکنسین مدنظر شما توانایی و تخصص کافی برای تعمیر این جاروبرقی نداشته باشد، نمی‌تواند مشکل پیش آمده را بصورت دقیق بررسی کند و در نتیجه بصورت شانسی قطعه‌ای را حدس خواهد زد و با تعویض قطعه سالم، هزینه‌های هنگفتی را از شما دریافت خواهد نمود. این در حالی است که باز هم این مشکل برای شما وجود خواهد داشت!

ما در هوم اپلیانس به اتفاق تیم مجرب و کارشناس خود، عیب یابی دقیق و جزئی جاروبرقی را بصورت رایگان ارائه می‌کنیم که در صورت مراجعه حضوری به یکی از شعب ما، می‌توانید جاروبرقی آسیب دیده خودتان را با استفاده از بروزترین ابزارهای روز دنیا عیب یابی کنید.

هزینه تعمیر جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد و هیچ هزینه غیرمتعارفی از مشتری دریافت نخواهد شد. لازم به ذکر است که تمامی خدمات تعمیرات جاروبرقی در هوم اپلیانس با استفاده قطعات وارداتی و اورجینال انجام می‌شود. با این وجود در ادامه این گزارش از هوم اپلیانس شما را با هزینه تعمیر قطعات جاروبرقی آشنا کرده ایم: [آخرین آپدیت: مهر ۱۴۰۱

توجه۱: تمام هزینه‌ها تقریبی بوده و نسبت به مدل و برند جاروبرقی شما، مبالغ مذکور متغیر می‌باشند.

توجه۲: در حال حاضر امکان فروش جداگانه قطعات را نداریم و صرفا خدمات تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی را پذیرا هستیم.

تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی در هوم اپلیانس

همانگونه که گفته شد، ما در هوم اپلیانس تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی را با بهترین کیفیت و همچنین با استفاده از تیم مجرب و قطعات کاملا وارداتی و برند مدنظر جاروبرقی شما انجام می‌دهیم.

 

با این وجود در ادامه این بخش نیز به گوشه‌ای از خدماتی که تیم ما در جهت تعمیر جاروبرقی شما انجام می‌دهند، پرداخته ایم:

 1. تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی
 2. تعویض کلکتور
 3. تعویض فیلتر جاروبرقی
 4. کیسه جاروبرقی
 5. تعویض چرخ‌های جاروبرقی
 6. لوله خرطومی جاروبرقی
 7. تعمیر و تعویض برد الکترونیکی جاروبرقی
 8. تعویض ذغال جاروبرقی
 9. تعمیر و تعویض دکمه ها
 10. تعمیر و تعویض سیم جمع کن جاروبرقی
 11. تعویض و تعمیر دسته
 12. تعویض بدنه جاروبرقی و…

تعمیر یا تعویض کلکتور جاروبرقی

کلکتور جاروبرقی که مهم ترین کاربرد آن رساندن برق به قطعات جاروبرقی شما می باشد، در صورتی که با هر گونه خرابی روبرو شود باید به اطلاع شما برسانیم که دستگاه شما کارایی خاصی نخواهد داشت. توجه داشته باشید که در صورت خرابی کلکتور جاروبرقی، تکنسین تعمیرکار باید پروسه عیب یابی تخصصی را سپری کند تا بتواند مشکل را ریشه یابی نماید و سپس براساس میزان خرابی اقدام به تعمیر یا تعویض کلکتور جاروبرقی خواهد نمود و به همین دلیل مشکل شما از این طریق به بهترین شکل ممکن رفع خواهد شد و احتمالا هم نیازی به تعویض کلکتور جاروبرقی نخواهید داشت.

تعمیر یا تعویض ترموستات جاروبرقی

ترموستات جاروبرقی قطعه ای می باشد که طراحی شده تا مانع داغ شدن بیش از حد دستگاه شما عزیزان شود. از این رو اگر به هر دلیلی این قطعه در جاروبرقی کارایی خود را از دست دهد، به احتمال زیاد دستگاه شما آسیب خواهد دید و کارایی خود را از دست خواهد داد. با این وجود اگر با خرابی ترموستات جاروبرقی روبرو شده اید، باید اجازه دهیید تا تکنسین تعمیرکار با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا اقدام به عیب یابی تخصصی دستگاه شما نماید تا مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود و حتی نیازی به تعویض قطعه هم نداشته باشید.

تعمیر یا تعویض پروانه جاروبرقی

اگر با خرابی پروانه جاروبرقی روبرو شده اید، مکش جاروبرقی شما عزیزان به صفر خواهد رسید و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با خرابی پروانه جاروبرقی روبرو شده اید، به هیچ وجه از این دستگاه استفاده نکنید و اجازه دهید تا توسط تکنسین های متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد تا مشکل شما یکبار برای همیشه بر طرف شود. از این رو ما در هوم اپلیانس با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا این خرابی را تعمیر خواهیم کرد تا مشکل رفع گردد.

تعمیر برد جاروبرقی

برای آنکه دستگاه شما روشن شود و شروع به کار کند، نیاز به اجازه برد جاروبرقی دارد که ما این قطعه را در هوم اپلیانس بصورت تخصصی تعمیر می کنیم. با این وجود اگر با خرابی برد جاروبرقی روبرو شده اید، ما بصورت تخصصی برد جاروبرقی شما را تعمیر خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد تا مشکل برد شما به نحوی شود که نیاز به تعویض برد داشته باشید. از این رو اگر با هر گونه خرابی در برد جاروبرقی روبرو شده اید، ما آماده تعمیرات تخصصی هستیم.

تعمیر موتور جاروبرقی

همچنین اگر با خرابی موتور جاروبرقی روبرو شده اید، مطلع باشید که در صورت خرابی موتور جاروبرقی عملا این دستگاه کارایی خاصی برای شما نخواهد داشت و صرفا باید پروسه تعمیرات موتور جاروبرقی را در مراکز مجاز و معتبر سپری کنید تا بتوانید مشکل دستگاه خود را بر طرف نمایید. توجه داشته باشید که ما در هوم اپلیانس بصورت تخصصی تعمیر موتور جاروبرقی را انجام خواهیم داد تا مشکلی برای دستگاه شما رخ ندهد.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

در صورتی که با خرابی سیم جمع کن جاروبرقی روبرو شده اید، زمانیکه دکمه مخصوص سیم جمع کن جاروبرقی را می فشارید متوجه این خواهید شد که سیم دستگاه جمع نمی شود و در این مواقع باید در اسرع زمان اقدام به کنار گذاشتن جاروبرقی نمایید که در این مواقع سیم جاروبرقی که چند متر است بیرون از دستگاه خواهد بود. لازم به ذکر می باشد که ما در هوم اپلیانس به اتفاق تکنسین های مجرب و متخصص این قطعه را تعمیر می کنم.

از چه روش هایی می توان برای تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس استفاده کرد؟

برای تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس دو راهکار پیش روی شماست که راهکار اول این است که دستگاه خود را با هماهنگی قبلی به یکی از شعب تعمیراتی هوم اپلیانس در تهران بصورت حضوری منتقل کنید تا دستگاه در حضور شما بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص عیب یابی شود و پس از آنکه عیب یابی تخصصی به اتمام رسید، گزارش خرابی دستگاه به شما اطلاع رسانی شود و در صورت تائید تعمیرات از جانب شما، پروسه تعمیرات تخصصی آغاز شود تا مشکل دستگاه شما رفع گردد.

اما راهکار دوم این است که شما می توانید از خانه و محل کار خود با تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس به شماره مرکزی تماس بگیرید و با مطرح کردن خرابی دستگاه، هماهنگی های لازم را برای اعزام تکنسین انجام دهید تا تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص به محل شما اعزام شود و پروسه تعمیرات جاروبرقی را در خانه و یا محل کار شما انجام دهد. با این وجود هر کدام که شما راحت بودید، به درخواست شما انجام خواهد شد تا مشکل جاروبرقی شما عزیزان یکبار برای همیشه رفع گردد و نیازی به تعویض قطعات هم نداشته باشید.

چگونه جارو برقی را در منزل تعمیر کنیم؟

تعمیر جاروبرقی در منزل در صورتی امکان پذیر است که شما عزیزان دارای تخصص لازم و کافی در این زمینه باشید. به عبارتی می توان گفت تعمیر جاروبرقی نیازمند دانش تعمیرات لازم است تا بتوانید به بهترین شکل ممکن پروسه تعمیرات این دستگاه را در خانه و بدون نیاز به تعمیرکار انجام دهید. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد این است که دستگاه شما پیش از هر گونه تعمیرات نیاز به عیب یابی تخصصی دارد تا مشکل دستگاه ریشه یابی شود و اینگونه نیست که شما بتوانید با استفاده از یک آچار و یک پیچ گوشتی اقدام به تعمیر این دستگاه کنید!

 

همچنین اگر مایل به تعمیر خرابی های جاروبرقی با استفاده از ویدیوهای موجود در بستر اینترنت هستید باید به اطلاع شما برسانیم که ویدیوهای آموزشی که در بستر اینترنت وجود دارند همیشه نیمی از نکات در آن گفته می شود و اینگونه نیست که تمام نکات تعمیراتی در آن ذکر شوند. از این رو توصیه می کنیم اگر دانش لازم و کافی ندارید و سابقه کلاس های تدریس تعمیرات جاروبرقی را ندارید، به هیچ وجه تلاشی مبنی بر تعمیرات جاروبرقی نداشته باشید و منجر به خرابی بیشتر این دستگاه نشوید.

با این وجود بهتر است که مشکل فنی دستگاه شما توسط تکنسین های مجرب و متخصص بصورت تخصصی تعمیر شوند و بتوانید به بهترین شکل ممکن از این دستگاه استفاده کنید.

چطور مشکل جاروبرقی را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن مشکل جاروبرقی شما باید عیب یابی تخصصی را انجام دهید تا بتوانید مشکل دستگاه را ریشه یابی و شناسایی کنید؛ به عبارتی همانگونه که گفته شد، در صورتی شما می توانید مشکل دستگاه را تعمیر کنید که پروسه عیب یابی تخصصی دستگاه به بهترین شکل ممکن انجام شود و اینگونه نیست که شما با استفاده از یک پیچ گوشتی بتوانید مشکل را ریشه یابی کنید! از این رو برای پیدا کردن مشکل جاروبرقی شما نیاز به ابزارهای تعمیراتی مخصوص دارید تا بتوانید مشکل را ریشه یابی و تعمیر نمایید.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر به ابزارهای تعمیراتی مخصوص دسترسی دارید، اقدام به عیب یابی مشکل دستگاه کنید! اما یک نکته مهم این است که اگر شما مشکل را به هر نحوی پیدا کردید، آیا با تعمیرات آن نیز آشنا هستید؟ در صورتی که شما با تعمیرات آشنا هستید، می توانید هم عیب یابی و هم تعمیرات را انجام دهید. لازم به ذکر است که در صورتی یک دستگاه باز شود، هیچ تعمیرگاهی آنرا جهت تعمیرات نخواهد پذیرفت و گارانتی دستگاه شما ملغی خواهد گردید.

نحوه باز کردن جاروبرقی

اگر به هر دلیلی مایل به باز کردن جاروبرقی هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که باز کردن جاروبرقی در مدل های مختلف فرق دارد و به همین دلیل توصیه می کنیم که شما با استفاده از دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی اقدام به باز کردن جاروبرقی نمایید. به عبارتی توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه را مطالعه کنید تا با نحوه باز کردن جاروبرقی آشنا شوید. لازم به ذکر است که برای باز کردن جاروبرقی قصد داریم بصورت گام به گام در ادامه توضیحاتی را به شما ارائه دهیم و بهتر است بصورت مرحله به مرحله پیش بروید:

 1. جاروبرقی را بصورت کامل از برق بکشید و اجازه دهید تا خنک شود.
 2. پس از گذشت ۳۰ دقیقه اقدام به باز کردن درب جاروبرقی نمایید و در ابتدا کیسه و سپس فیلتر جاروبرقی را خارج کنید.
 3. اینک شما می توانید پیچ هایی به که واسطه آنها بدنه جاروبرقی چفت شده اند را مشاهده کنید.
 4. در این مرحله باید پیچ های دستگاه را باز کنید.
 5. هم اکنون موفق به باز کردن پیچ های جاروبرقی شدید.

ویژگی های تعمیرکار متخصص جاروبرقی در هوم اپلیانس

تعمیرکار متخصص جاروبرقی در هوم اپلیانس دارای چه ویژگی هایی است؟ از مهم ترین ویژگی های تعمیرکار متخصص جاروبرقی در هوم اپلیانس می توان به عوامل متعددی اشاره کرد که همگی این موارد زمانیکه در کنار هم قرار می گیرند، می توانند تضمین کننده تعمیرات تخصصی دستگاه شما عزیزان باشند. از این رو از مهم ترین ویژگی های تعمیرکار جاروبرقی می توان به مواردی همچون حداقل ۵ سال سابقه تعمیرات تخصصی جاروبرقی، تعمیر قطعات معیوب بجای تعویض آنها، آشنا به مدل های مختلف جاروبرقی و توانایی تعمیر تخصصی آنها اشاره کرد.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه تعمیرات تخصصی جاروبرقی را بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام دهید تا تعمیر جاروبرقی شما تضمین شده باشد و بتوانید به بهترین شکل ممکن این پروسه را به جلو پیش ببرید و بتوانید مشکل را یکبار برای همیشه رفع کنید. لازم به ذکر است که تعمیرکاران جاروبرقی در هوم اپلیانس دارای مدارک تخصصی در زمینه تعمیر جاروبرقی و همچنین حداقل ۵ سال سابقه تعمیرات تخصصی هستند تا بتوانند مشکل دستگاه شما را بصورت تخصصی رفع کنند.

قبل از تماس با تعمیرگاه جاروبرقی چه اقداماتی را باید انجام داد؟

پیش از آنکه با تعمیر جاروبرقی در تهران تماس بگیرید، باید چه کاری انجام داد؟ این سوالی است که احتمالا برای شما نیز پیش آمده و مایل به اطلاع از آن هستید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که پیش از تماس با تعمیرگاه جاروبرقی در تهران باید چه کاری انجام داد؟ در خصوص این سوال باید به اطلاع شما برسانیم تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که جاروبرقی را از برق بکشید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید و با تعمیر جاروبرقی در تهران به شماره ما تماس بگیرید تا درخواست شما ثبت شود.

با این وجود در صورتی که شما این پروسه ساده را انجام دهید، مطمئن باشید که خرابی دستگاه شما گسترش نخواهد یافت و بهتر قابل تعمیر خواهد بود و اما اگر با خراب شدن جاروبرقی باز هم از آن استفاده کنید، مطمئن باشید که دستگاه شما خراب خواهد شد و پروسه تعمیرات آن کار سخت تری می شود؛ حتی ممکن است منجر به سوختن برخی قطعات شوید و قابلیت تعمیرات خود را از دست بدهند.

آموزش تعمیر جاروبرقی در منزل

چگونه تعمیرات جاروبرقی را در منزل آموزش ببینیم؟ اگر مایل به یادگیری آموزش تعمیر جاروبرقی در منزل هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که چنین چیزی شدنی نیست! تعمیر جاروبرقی از آن دسته تخصص هایی می باشد که برای یادگیری آن نیاز به تعمیر حضوری دستگاه دارید. به عبارتی زمانیکه شما در حال یادگیری تعمیر جاروبرقی هستید، باید همزمان یک دستگاه را تعمیر کنید و مدرس که خود یک تکنسین متخصص در این زمینه است نیز باید به همراه شما نکات مختلف را ارائه دهد تا بتوانید این پروسه را سپری کنید.

بنابراین اگر مایل به یادگیری تعمیر جاروبرقی در منزل هستید، باید این دو نکته مهم را داشته باشید تا به بهترین شکل ممکن با نحوه تعمیر جاروبرقی در منزل آشنا شوید و نیازی به تعمیرکار متخصص نداشته باشید. از این رو شما می توانید با کارشناسان مجرب در این زمینه تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم را انجام دهید تا بتوانید مشکل را به بهترین شکل ممکن رفع کنید.

تست موتور جاروبرقی در تعمیرگاه هوم اپلیانس

اگر موتور جاروبرقی شما عزیزان خراب شده است، باید عیب یابی تخصصی موتور جاروبرقی توسط تکنسین با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام شود تا بتوانید این پروسه را به بهترین شکل ممکن سپری کنید و نیازی به تعویض موتور جاروبرقی نداشته باشید. از این رو برای بررسی وضعیت موتور جاروبرقی، یکی از روش های دقیق استفاده از اهم متر است که عمدتاً توسط تکنسین ها به کار گرفته می شود. این فرآیند در تشخیص وضعیت موتور جاروبرقی نقش مهمی دارد و به عنوان دقیق ترین روش برای تست موتور جاروبرقی شناخته می شود.

 

با این وجود اهم متر هم برای بررسی کلکتور و هم آرمیچر موتور قابل استفاده است. لازم به ذکر است که هنگام تست کلکتور با استفاده از اهم متر، در صورت نمایش عدد ۱، نتیجه گیری می شود که موتور در حالت سلامت است و نیازی به تعمیرات و یا تعویض موتور جاروبرقی نیست و باید سایر قطعات جاروبرقی شما مورد عیب یابی قرار گیرند تا مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن رفع گردد. در مقابل اگر اهم متر عدد ۰ را نشان دهد، این امر اشاره به آسیب دیدگی یا سوختگی موتور دارد که تکنسین تعمیرکار جاروبرقی باید اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی موتور جاروبرقی نماید.

اما اگر این خرابی به بیشترین میزان ممکن باشد، احتمالا موتور دستگاه شما باید تعویض شود.

سنسور حرارتی جاروبرقی و مشکلات خرابی آن

سنسور حرارتی جاروبرقی یا همان ترموستات جاروبرقی که یک قطعه الکترونیکی است، در بسیاری از دستگاه های برقی از جمله جاروبرقی ها یافت می شود. این قطعه حیاتی وظیفه نظارت بر دمای موتور و جلوگیری از افزایش بی رویه حرارت جاروبرقی را بر عهده دارد. از این رو حضور ترموستات در جاروبرقی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که می تواند از بروز مشکلات جدی ناشی از افزایش ناگهانی دما جلوگیری کند. چنین افزایش دمای غیرمعمولی معمولاً نشان دهنده وجود نقص در یکی از اجزای جاروبرقی است و نادیده گرفتن و عدم رسیدگی به این اختلال می تواند خطرات جدی تری برای موتور به همراه داشته باشد.

بنابراین اگر مایل هستید تا مانع بروز هر گونه خرابی در موتور جاروبرقی شوید، باید مانع هر گونه خرابی در ترموستات یا همان سنسور حرارتی جاروبرقی شوید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر سنسور حرارتی جاروبرقی شما آسیب دیده است، باید این قطعه توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر شود و نیازی به تعویض این قطعه کلیدی نداشته باشید. همچنین اگر این قطعه در دستگاه شما سوخته باشد، ما آنرا با قطعه وارداتی و اورجینال تعویض خواهیم کرد.

مراقبت های لازم بر کاهش خرابی جاروبرقی چیست؟

چه کارهایی انجام دهیم تا مانع خرابی جاروبرقی شویم؟ برای آنکه بتوانید مانع بروز هر گونه خرابی در جاروبرقی شوید توصیه می شود که از این دستگاه بصورت اصولی و براساس چارچوبی که شرکت سازنده دستگاه در نظر گرفته است استفاده کنید تا خرابی بخصوصی در دستگاه شما رخ ندهد. اما چگونه؟ برای یادگیری این موارد و نکات بسیار مهم توصیه می شود که حتما دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی را مطالعه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن با نکاتی که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است آشنا شوید.

بنابراین بهترین راهکار برای کاهش خرابی جاروبرقی این است که حتما سری به دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی بزنید و با نکاتی که در این دفترچه نوشته شده اند آشنا شوید. از این رو شما می توانید از این طریق به بهترین نتیجه ممکن برسید و مانع بروز هر گونه خرابی در دستگاه خود شوید.

چرا به هیچ وجه نباید سراغ تعمیرکاران غیرمجاز برویم؟

تعمیرکاران غیر مجاز نه تنها دانش تعمیرات لازم و کافی را ندارند، بلکه می توانند خرابی ساده دستگاه شما را با هزینه های بسیار سنگین بر طرف کنند و پس از گذشت یک یا دو روز ممکن است با خرابی قبلی روبرو شوید. بطور کل اگر بخواهیم بگوییم می توان اینگونه گفت که تعمیرکاران غیر مجاز صرفا توانایی خراب کردن بیشتر دستگاه شما را دارند و هیچ تضمینی نیز در خصوص تعمیرات و خدماتی که به شما ارائه می دهند، نخواهند داد و در نتیجه ممکن است مشکل دستگاه شما رفع نشود.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه پروسه تعمیرات جاروبرقی را به افراد غیر مجاز و بی تجربه نسپارید. همچنین اگر فرد تعمیرکننده دستگاه اقدام به تعویض قطعات کند، قطعاتی که تعویض می شوند شامل گارانتی نخواهند بود و به همین دلیل هم هزینه تعمیرات زیادی پرداخت خواهید کرد و هم اینکه هییچ تضمین و گارانتی ای در خصوص تعویض قطعات به شما ارائه نخواهد شد.

هنگام کار جاروبرقی ما بین زغال و تیغه های کلکتور جرقه و گرمای زیاد ایجاد می شود

جرقه زدن جاروبرقی یکی از مشکلات رایج در این دستگاه می باشد که ممکن است در طول زمان و با استفاده نادرست از جاروبرقی با این خرابی روبرو شوید. اما آیا این خرابی قابل تعمیر می باشد؟ بله. جرقه زدن جاروبرقی معمولا با چشم دیده نمی شود و بیشتر آنرا درک خواهید کرد که اگر آنرا نادیده بگیرید می تواند به سلامت شما آسیب وارد کند. لازم به ذکر است که اگر زغال جاروبرقی تمام شده باشد، باید پروسه تعویض زغال جاروبرقی انجام شود تا این مشکل بر طرف شود؛ چرا که جرقه زدن جاروبرقی معمولا به دلیل خرابی زغال رخ می دهد.

از این رو توصیه می شود که این خرابی توسط تکنسین های مجرب و متخصص در ابتدا مورد عیب یابی قرار گیرد و پس از آنکه عیب یابی لازم صورت گرفت، تعمیرات تخصصی انجام شود تا بتوانید مشکل این دستگاه را بر طرف کنید. توجه داشته باشید که برای تعویض زغال جاروبرقی که یکی از قطعات بسیار مهم در موتور این دستگاه است، باید توسط تکنسین مجرب و متخصص صورت گیرد تا مشکل دستگاه شما یکبار برای همیشه تعمیر شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

آب رفتن داخل جاروبرقی و مشکلات آن

در صورتی که مقداری آب وارد جاروبرقی شود، عملا مطمئن باشید که دستگاه شما آسیب خواهد دید و به هیچ وجه نباید دستگاه را روشن کنید؛ در صورت روشن کردن جاروبرقی مطمئنا برق خانه شما خواهد پرید. از این رو اگر به هر دلیلی مقداری آب وارد جاروبرقی شده است، در اسرع زمان باید با تعمیرکاران مجرب و متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و مشکل در اسرع زمان رفع گردد.

زغال های موتور جاروبرقی کثیف شده اند چگونه آنها را تمیز کنیم؟

زغال موتور جاروبرقی این گونه نیست که شما بتوانید به سادگی آنرا باز و تمیز کنید! زغال جاروبرقی یکی از قطعات داخلی در موتور جاروبرقی می باشد که یک قطعه تخصصی است و توسط هر فردی قابل تعمیر و باز شدن نیست.

 

همچنین زغال جاروبرقی کثیف نمی شود؛ زغال جاروبرقی که از جنس گرافیت است به مرور زمان در اثر اصطکاک می تواند کثیف شود و کارایی خود را از دست بدهد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه اقدام به باز کردن موتور جاروبرقی نکنید.

زغال های موتور جاروبرقی خراب است، برای برطرف سازی آن چه باید کرد؟

اگر زغال جاروبرقی شما به هر دلیلی خراب شده است، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که اصلا آیا زغال جاروبرقی قابل تعمیر است؟ آیا تکنسین تعمیرکار می تواند با استفاده از ابزارهای تعمیراتی اقدام به تعمیر این قطعه کند؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که این قطعه قابل تعمیر نیست و در صورتی که زغال جاروبرقی شما به اتمام رسیده، باید تعویض زغال صورت گیرد تا مشکل جاروبرقی رفع گردد.

چرا جاروبرقی به صورت نامنظم کار می کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان با آن روبرو شوید این است که جاروبرقی شما عزیزان دیگر با استفاده از دکمه پاور روشن نشود! به عبارتی زمانیکه این خرابی برای دستگاه شما رخ می دهد باید اقدام به عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه توسط تکنسین های مجرب نمایید. لازم به ذکر است که در این مواقع زمانیکه دو شاخه جاروبرقی به برق متصل است، دستگاه روشن می شود و سپس حتی ممکن است خاموش شود. در این مواقع دستگاه شما یکسره شده که باید مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد تا مشکل تعمیر شود.

چرا هنگام روشن کردن جاروبرقی فیوز برق می پرد؟

اگر با روشن کردن جاروبرقی متوجه این شدید که در کمتر از یک ثانیه فیوز برق داخل خانه شما بصورت ناگهانی پرید، نشان دهنده خرابی جاروبرقی شما عزیزان است که باید در این مواقع پروسه عیب یابی و تعمیر تخصصی جاروبرقی را در مراکز مجاز و معتبر سپری کنید؛ چرا که این خرابی می تواند به دلیل اتصالی قطعات داخلی جاروبرقی رخ دهد و در صورت رخ دادن این خرابی نیز تنها راهکار شما این است که پروسه عیب یابی تخصصی توسط تکنسین های متخصص و کارشناس را سپری کنید تا مشکل دستگاه شما شناسایی و سپس تعمیر شود.

چرا جاروبرقی با لرزش کار می کند؟

جاروبرقی از آن دسته دستگاه ها می باشد که دارای طول عمر مفید است و هر گونه عملکردی که بتواند منجر به خرابی در این دستگاه شود، در طول زمان باید سرویس شود. اما جدای از این موضوع یک موضوع دیگر وجود دارد و آن هم این است که نباید جاروبرقی شما عزیزان از ارتفاع به زمین پرتاب شود! در صورتی که دستگاه شما بر روی زمین پرتاب شود قطعات آن آسیب خواهند دید و به همین دلیل ممکن است جاروبرقی با لرزش کار کند. از این رو در صورتی که با این خرابی روبرو شدید، توصیه می کنیم تعمیرات لازم و کافی را پیاده کنید.

سرویس های دوره ای جاروبرقی

آیا جاروبرقی نیاز به سرویس دوره ای دارد؟ بله. جاروبرقی یکی از دستگاه های برقی و بسیار حساسی می باشد که در طول زمان می تواند آسیب ببیند و کارایی خود را از دست بدهد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر به فکر سلامت جاروبرقی خود هستید، سالانه حداقل یک یا دو دفعه اقدام به سرویس دوره ای جاروبرقی نمایید تا از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی در این دستگاه شوید. با این وجود توصیه می شود سرویس دوره ای جاروبرقی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید تا مانع هر گونه خرابی شوید.

اصلی ترین نکات در تعمیر جاروبرقی که باید بدانید

اصلی ترین نکته ای که در خصوص تعمیر جاروبرقی باید بدانید این است که شما تحت هیچ شرایطی نباید دستگاه خود را به افراد بی تجربه و کم تجربه بسپارید! این مهم ترین نکته ای می باشد که باید توسط شما عزیزان بررسی و رسیدگی شود. از این رو اگر این نکته توسط شما عزیزان مورد بررسی قرار گیرد و اجازه ندهید دستگاه به افرادی غیر مجاز و بی تجربه برسد، مطمئن باشید که دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر خواهد شد و نیازی به تعویض قطعات هم نخواهید داشت.

خدمات پس از فروش جاروبرقی درتعمیرگاه مرکزی هوم اپلیانس

کدام یک از خدمات پس از فروش جاروبرقی در مرکزی هوم اپلیانس ارائه می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ما در هوم اپلیانس هیچ گونه محدودیتی در خصوص تعمیراتی که به شما ارائه می دهیم نداریم؛ به عبارتی ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم مشکل دستگاه شما را به بهترین شکل ممکن بر طرف کنیم و اجازه ندهیم تا مشکل دستگاه شما از این بیشتر گسترش پیدا کند! لازم به ذکر است که ما به نحوی دستگاه شما را تعمیر خواهیم کرد تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

 

قطعات قابل تعمیر جاروبرقی کدامند؟

ما در هوم اپلیانس با توجه به اینکه با تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه همکاری داریم، تمام خدمات تعمیر قطعات جاروبرقی را بدون هر گونه محدودیتی انجام می دهیم تا بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید. اما برخی قطعات مانند فیلتر، زغالی جاروبرقی، ترموستات، بدنه شکسته و… هستند که قابل تعمیر نیستند و باید پروسه تعویض آنها را سپری کنید.

آیا می توانیم جاروبرقی را خودمان در منزل تعمیر کنیم؟

اگر با خرابی جاروبرقی روبرو شده اید و مایل هستید خودتان در خانه اقدام به تعمیر جاروبرقی نمایید باید به اطلاع شما برسانیم در صورتی که شما دانش لازم و کافی در این زمینه داشته باشید، مجوزهای لازم و کافی برای تعمیر جاروبرقی را خواهید داشت. اما اگر شما دانش تعمیرات نداشته باشید، به هیچ وجه نمی توانید پروسه تعمیرات تخصصی جاروبرقی را سپری کنید و مشکل دستگاه شما نه تنها تعمیر نخواهد شد بلکه خرابی دستگاه شما بیشتر و بیشتر خواهد شد و باید به فکر خرید دستگاه جدید باشید.

نتیجه گیری

جاروبرقی به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارهایی است که ما امروزه از آن برای تمیز کردن خانه‌های خود استفاده می‌کنیم و اما این در حالی است که این دستگاه با یک سری اشتباه می‌تواند دچار خرابی‌هایی شود. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که پیش از روشن کردن جاروبرقی، ابتدا دفترچه راهنمای آنرا مطالعه کنید و سپس آنرا روشن کنید! از این طریق هیچ مشکلی برای دستگاه شما رخ نخواهد داد. همچنین در صورت هر گونه خرابی، توصیه می‌کنیم به تعمیر جاروبرقی و یا حتی مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید تا با یکبار تعمیر، مشکل شما رفع شود!

فروش قطعات جاروبرقی در قطعه بانک

قطعه بانک مرکز فروش لوازم یدکی و قطعات جاروبرقی در تهران می باشد . بصورت حضوری و آنلاین جزئی و عمده

هوم اپلیانس مرکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی

سوالات رایج تعمیر جاروبرقی

در ادامه این گزارش به برخی از سوالات شما مشتریان گرامی پرداخته ایم:

علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟

خراب شدن کلید قطع و وصل، قطعی سیم رابط و سیم جمع کن، خراب شدن رله و برد الکترونیکی و همچنین سوختن موتور باعث می شود تا جاروبرقی روشن نشود.

چرا جاروبرقی بوی سوختگی می دهد؟

معمولا وارد شدن آب و همچنین رطوبت به داخل جاروبرقی باعث می شود تا بوی سوختگی از دستگاه بلند شود.

به چه علت جاروبرقی خاموش می شود؟

دلایل مختلفی برای این خرابی وجود دارد که رایج ترین علت، استفاده مداوم و بدون استراحت از جاروبرقی می باشد.

تعمیر جاروبرقی در هوم اپلیانس شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی در هوم اپلیانس شامل ۹۰ روز گارانتی می باشد و در صورت خرابی مجدد، به‌صورت رایگان تعمیر خواهد شد.