۳ مشکل رایج در عیب یابی جاروبرقی 

چه یک جاروبرقی کیسه ای قدیمی داشته باشید و یا مدل جدیدتر بدون کیسه ی آن را دارید، جاروبرقی یکی از ساده ترین وسایل در ابعاد نه جندان بزرگ است که امروزه در اکثر خانه ها پیدا می شود. اگرچه ممکن است عملکرد جاروبرقی شما ساده باشد ولی همچنان نیازمند نگهداری و برخی مواقع تعمیر جاروبرقی می باشد.

همانطور که وسیله نقلیه شما بدون تسمه و شلنگ کار نمی کند، همین امر برای جاروبرقی شما نیز صدق می کند. پارگی یا سوراخ بر روی خرطومی باعث کاهش قدرت مکش جارو می شود و تسمه ی پاره یا معیوب برس چرخشی جاروی شما را از کار می اندازد و آشغال ها، مو، و گرد و خاک را از روی فرش و موکت های شما جمع نمی کند. در نهایت، هر جارویی نشانه هایی از فرسودگی را نشان می دهد و ممکن است نیاز به عیب یابی جاروبرقی یا تعویض قطعه مورد نظر باشد.

۳ مشکل رایج در عیب یابی جاروبرقی 

در لیست زیر رایج ترین مشکلات جاروبرقی آورده شده است و برخی مسائل ساده در نگهداری و عیب یابی جاروبرقی وجود دارد که خانه دار می تواند در مورد جاروی خود رعایت کند. اگر شما این مسایل مربوط به تعمیر و نگهداری را انجام دهید و همچنان جاروبرقی به درستی کار نکند، ممکن است جاروبرقی نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد.

مشکلات رایج و راه حل هایی برای عیب یابی جاروبرقی

•عیب یابی جاروبرقی که مشکل مکش دارد

اگر شما یک جاروبرقی کیسه ای دارید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که مطمئن شوید کیسه پر نیست و سوراخ و پارگی ای در کیسه ایجاد نشده باشد. درون محفظه ی نگهدارنده ی کیسه را چک کنید تا مطمئن شوید گرد و غبار از کیسه بیرون نریخته باشد. اگر گرد و غبار داخل محفظه ی نگهدارنده کیسه ریخته است، وقت آن است که کیسه را تعویض کنید چرا که کیسه سوراخ شده است.

اگر یک جاروبرقی مدل بدون کیسه دارید، محفظه ی نگه دارنده ی آشغال را چک کنید که نیازی به خالی کردن نداشته باشد. درز پلاستیکی محفظه را چک کنید تا آسیب، پارگی یا خشک شدگی بیش از حد نداشته باشد که در این صورت نیاز به تعویض دارند.

۳ مشکل رایج در عیب یابی جاروبرقی 

اکثر جاروبرقی ها دارای چندین فیلتر می باشند که ممکن است با گرد و غبار مسدود شوند. اگراین فیلتر ها مسدود شوند، مکش جاروبرقی شما به اندازه ای که باید قدرت داشته باشد، نخواهد بود.

همه ی فیلتر های جاروبرقی خود را چک کنید. اگر فیلتر ها قابل شستشو است، آنها را در بیاورید و با آب خالی بشویید. زیر آب بگیرید تا آبی که از فیلتر ها جاری می شود آبی صاف و زلال بدون کثیفی باشد. اطمینان یابید قبل از برگرداندن فیلتر ها به دستگاه برای استفاده، آنها کاملا خشک شده باشند. فیلتر خیس می تواند باعث سوختگی موتور جاروبرقی شما شود.اگر فیلتر مدل کاغذی باشد، شما باید با مراجعه به یکی از فروشگاه های محل خود یکی از آنها را خریداری کرده و آن را تعویض کنید.

۳ مشکل رایج در عیب یابی جاروبرقی 

اگر فیلتر های جارو را تعویض یا تمیز کردید و مکش جاروبرقی هنوز قدرت کافی را ندارد، خرطوم و لوله ها را برای نبود هیج نوع مانعی چک کنید. بیشتر خرطومی ها به طور کامل جدا می شوند در این صورت به راحتی می توانید داخل خرطومی را چک کنید تا مانعی در آن نباشد. فراموش نکنید که جاروبرقی را برگردانید و قسمت مکش آن را که کنار برس چرخشی (برس چرخشی جارو در قسمت جلوی جاروبرقی) قرار دارد را چک کنید تا مسدود نباشد. همانطور که خرطومی را برای وجود مانعی در آن بررسی می کنید، همچنین وضعیت خرطومی را هم چک کنید. اگر متوجه جمع شدن گرد و غبار در بیرون خرطومی شده اید، احتمالا سوراخی بر روی آن ایجاد شده و نیاز به عیب یابی جاروبرقی خواهد بود.

•بوی سوختگی و عدم چرخش برس چرخان جارو

اگر برس چرخان جاروبرقی نمی چرخد یا هنگام جارو کردن بوی سوختگی احساس کردید، احتمالا تسمه شکسته است و نیاز به تعویض دارد. به راحتی می توان تسمه جاروبرقی را با توجه به مدل جاروبرقی از هر فروشگاهی خریداری کرد

• عیب یابی جاروبرقی که هنگام استفاده خاموش می شود

اکثر جاروبرقی ها مجهز به سیستم حفاظتی در برابر میزان دمای بالا هستند که موتور را از کار می اندازد تا از داغ شدن بیش از حد دستگاه و سوختن موتور آن جلوگیری کند. این سنسور زمانیکه ورودی خرطومی بسته شده یا وقتی جاروبرقی در فاصله کمی از سطحی که جارو برقی می شود، تنظیم شده، باعث خاموشی آن می شود.

یکی از اشتباه ترین کارهایی که یک خانه دار ممکن است انجام دهد، جارو کردن گرد و غبار پی و ملات خانه می باشد. جاروبرقی های خانگی برای تمیز کردن پی و ملات ساخت و ساز طراحی نشده است، و گرد و خاک سبک و ریز می تواند به درون موتور راه یابد و باعث سوختن موتور گردد. اگر هیچ یک از این مسایل مشکل شما را حل نکرد، وقت آن است که آن را برای عیب یابی جاروبرقی نزد یک تعمیرگار مجاز بروید.

لوازم یدکی جاروبرقی را از قطعه بانک بخواهید

هوم اپلیانس مرکز تعمیرات جاروبرقی