۶ مشکل رایج تعمیر مایکروویو

۶ مشکل رایج تعمیر مایکروویو

اجاق گاز و فر ممکن است وسایل اولیه آشپزی آشپزخانه شما باشند، اما هیچ خانه ای بدون مایکروویو کامل نیست. مایکروویو راحتی بیشتری را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد و به شما امکان می دهد غذاهای از قبل آماده شده را به سرعت بپزید یا مواد تازه را گرم کنید و در زمان شما در زمان نیازتان صرفه جویی کنید. ممکن است مایکروویو یک ابزار پخت و پز ساده به نظر برسد، اما مانند همه لوازم آشپزخانه، ممکن است نیاز به نگهداری و تعمیر داشته باشد.

مشکلی که مایکروویو شما ممکن است در طول عمر خود با آن مواجه شود، کم نیست. برای کمک به شما در عیب یابی مشکلات دستگاهتان، برخی از رایج ترین مشکلات تعمیر مایکروویو را بررسی می کنیم.

تصویر شخصی در حال تمیز کردن مایکروویو

۱٫ مایکروویو کار نمی کند

بدیهی است که شما به یک مایکروویو نیاز دارید که کار کند، و واحدی که روشن نمی شود می تواند نتیجه مشکلات ساده یا پیچیده باشد.

این احتمالاً ناگفته نماند، اما اگر مایکروویو کانتر سنتی دارید، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه به پریز برق وصل است. همچنین باید با استفاده از یک مولتی متر یا با آزمایش یک دستگاه الکتریکی دیگر در پریز، بررسی کنید که پریز برق را تامین می کند. اگر پریز برق تامین نمی کند، نیاز به تعمیر توسط یک برقکار دارد.

سوئیچ درب خراب نیز می تواند این مشکل را هم در مایکروویوهای داخلی و هم در مایکروویوهای داخلی ایجاد کند. سوئیچ درب نشان می دهد که مایکروویو بسته است و دستگاه می تواند پخت و پز را شروع کند. نقص در سیستم اینترلاک سوئیچ درب از عملکرد دستگاه شما جلوگیری می کند. شکستگی فیوز حرارتی یا فیوز سرامیکی نیز از کارکرد مایکروویو شما جلوگیری می کند. برای رفع این مشکلات حتما با تعمیرگاه مایکروویو تایید شده تماس بگیرید.

۲٫ مایکروویو کار می کند اما گرم نمی شود

شما نمی خواهید چرخه مایکروویو را تمام کنید تا متوجه شوید ظرف شما گرم نشده است. مایکروویویی که کار می کند، اما گرم نمی شود، اساساً بی فایده است، اما قابل تعمیر است.

مشکلات مربوط به دیود ولتاژ بالا یا مگنترون مایکروویو اغلب باعث این مشکل می شود. مگنترون گرمای مورد نیاز مایکروویو برای پختن و گرم کردن ظروف را تولید می کند، در حالی که دیود ولتاژ بالا انرژی مگنترون را تامین می کند. خرابی هر یک از این قطعات باعث می شود مایکروویو شما نتواند گرما تولید کند، حتی اگر برق دریافت کند. این قطعات قابل تعویض هستند، اما دسترسی به آنها در واحد شما دشوار است. برای حل صحیح این مشکل ممکن است لازم باشد از یک سرویس تعمیر لوازم خانگی واجد شرایط کمک بگیرید.

۳٫ پد لمسی مایکروویو پاسخ نمی دهد

کنترل‌های پد لمسی مایکروویو به شما این امکان را می‌دهد تا با لمس یک دکمه، انواع عملکردهای آشپزی را برنامه‌ریزی کنید. اگر صفحه لمسی پاسخ نمی دهد، نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید.

پد لمسی که پاسخگو نیست احتمالاً نتیجه سوئیچ غشایی یا برد کنترل معیوب است. سوئیچ غشایی به برد کنترل سیگنال می دهد تا عملکردهای خاصی را در مایکروویو تامین کند و یک سوئیچ غشایی که فرسوده یا معیوب است از هرگونه پاسخی از صفحه لمسی جلوگیری می کند. به طور مشابه، یک برد کنترل معیوب نمی تواند عملکردهای انتخابی شما را تامین کند. برای بسیاری از صاحبان خانه، تعمیر این قطعات دشوار است و به کمک یک تکنسین متخصص تعمیر مایکروویو نیاز دارد.

۴٫ سینی مایکروویو نمی چرخد

اکثر مایکروویوهای معمولی دارای سینی هستند که در حین استفاده به طور پیوسته می چرخد ​​و گرمای یکنواختی را برای ظروف مایکروویو فراهم می کند. سینی که نمی چرخد ​​می تواند باعث بد پختن غذا شود و قطعا نیاز به تعمیر دارد.

موتور درایو خراب اغلب منجر به یک سینی می شود که نمی چرخد. موتور محرک حرکت چرخشی لازم برای چرخاندن سینی شما را فراهم می کند و احتمالاً تعویض موتور مشکل را حل می کند. همچنین ممکن است نیاز به تعویض کوپلر موتور درایو داشته باشید. اگر برای تعویض این قطعات با مشکل مواجه شدید، حتما با یک تکنسین حرفه ای تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

مشکلات حرکت سینی نیز می تواند ناشی از ترک خوردن یا شکستن راهنمای غلتک باشد. سینی شیشه ای مایکروویو معمولاً در بالای یک راهنمای غلتکی قرار می گیرد که به سینی کمک می کند در حین چرخش در مسیر ثابت بماند. با گذشت زمان، استفاده مکرر می تواند به راهنما آسیب برساند و حرکت سینی را مختل کند. راهنما را تعویض کنید تا سینی خود را به مسیر درست برگردانید.

۵٫ فن اگزوز مایکروویو کار نمی کند

مایکروویوهای فوق برد بالاتر از محدوده پخت شما نصب می شوند و دارای یک فن اگزوز در پایین دستگاه هستند که ویژگی های مایکروویو و هود برد را در یک دستگاه ترکیب می کند. این طراحی راحتی زیادی را ارائه می دهد، اما مجموعه منحصر به فرد خود را از مشکلات تعمیر دارد.

اگر فن اگزوز دستگاه شما کار نمی کند، ممکن است فیلتر ذغالی یا فیلتر چربی آن مشکل داشته باشد. این فیلترها آلاینده ها و چربی های موجود در هوا را که در حین پخت و پز ایجاد می شوند جذب می کنند و به مرور زمان ممکن است مسدود شوند. گرفتگی فیلتر مانع از کارکرد فن شما می شود و تمیز کردن یا تعویض فیلتر احتمالا مشکل شما را برطرف می کند.

اگر فیلترهای شما شفاف هستند، ممکن است موتور فن مایکروویو مشکل داشته باشد. برای بازرسی یا تعویض موتور، باید قبل از جدا کردن مایکروویو برای دسترسی به فن، دستگاه را از برق بکشید و آن را از موقعیت داخلی خود خارج کنید. این کار بهتر است به یک متخصص تعمیر لوازم خانگی قابل اعتماد سپرده شود.

۶٫ مایکروویو صدای بیش از حد تولید می کند

طبیعی است که مایکروویو شما در حین کار صدا ایجاد کند، اما صدای بیش از حد می تواند نشانه ای از مشکلات بزرگتر باشد.

یک مایکروویو پر سر و صدا می تواند نتیجه بسیاری از مشکلات باشد، از جمله خرابی موتور محرک، راهنمای غلتکی، مگنترون، فن خنک کننده یا دیود ولتاژ بالا. برای تشخیص این مشکل، احتمالاً باید دستگاه خود را جدا کنید تا اجزای داخلی آن را بررسی کنید. در نهایت، توصیه می شود برای حل این مشکل از یک تعمیرکار متخصص مایکروویو کمک بگیرید.

همچنین لازم به یادآوری است که بیشتر مایکروویوها فقط حدود ۱۰ سال دوام می آورند. اگر با یک واحد قدیمی مشکل دارید، ممکن است بخواهید به یک گزینه مدرن تر ارتقا دهید. شما می توانید جستجوی خود را برای یک دستگاه جدید با این مجموعه آنلاین مایکروویو آغاز کنید

قطعات و لوازم یدکی مایکروویو را از قطعه بانک بخواهید.