logo

کیفیت لوازم خانگی ایرانی بهتر از شرکت‌های چینی است

خروج کره از بازار لوازم خانگی ایران می‌تواند زمینه صادرات به کشورهای همسایه را فراهم کند و تولید کنندگان از سود خوبی بهره‌مند شوند.

سعید باستانی ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: ایران در مورد خروج کره از بازار لوازم خانگی در برابر کار انجام شده قرار گرفت.

وی گفت: خروج کشورهایی مانند کره از بازار ایران فرصت تازه‌ای برای شکوفایی تولیدکنندگان داخلی در این عرصه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید لوازم خانگی ایران عنوان کرد: در حال حاضر تقریباً تمام مواد مورد نیاز تولید لوازم خانگی مانند قطعات فولادی و پلیمری به جز برخی از آن‌ها در داخل موجود است.

وی بیان داشت: مسئولان باید از این شرایط یک فرصت بسازند و برای استفاده مردم از لوازم خانگی ایرانی فرهنگسازی کنند و فضای ایجاد شده یک بازار بالقوه خوب برای تولیدکنندگان است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی درباره احتمال حضور شرکت‌های چینی به جای کره‌ای‌ها در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: اگرچه کیفیت لوازم خانگی ایران بهتر از شرکت‌های چینی است اما تولیدکنندگان داخلی باید به مسائلی مانند مشتری مداری، گارانتی، خدمات پس از فروش، شبکه‌های توزیع و… توجه کنند.

باستانی تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید از فرصت به وجود آمده استفاده کند و تولید و فروش لوازم خانگی ایرانی را در بازار گسترش دهد.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ